Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
4. maijs, 2016
Drukāt

FOTO: Mākslas muzeja atklāšanā apmeklētājus sajūsmina Miervalža Poļa darbi (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Lielo izstāžu zāli, kas atrodas jaunajā apakšzemes piebūvē, LNMM šodien atklāja ar Latvijas laikmetīgās mākslas klasiķa Miervalža Poļa personālizstādi “Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība”, kas būs apskatāma līdz 24.jūlijam.

Šī ir pirmā tik vērienīga, visus autora radošās darbības periodus reprezentējoša darbu skate, kas liecina par daudzām nozīmīgām epizodēm Latvijas mākslā pēdējo četrdesmit gadu laikā. Izstādē eksponēti gandrīz 200 mākslas darbi – gleznas, zīmējumi, kolāžas, kā arī bagātīgs dokumentālais materiāls, kas strukturēts vairākās tematiskās sadaļās.

Visplašāko izstādes daļu veido Poļa gleznotie portreti. Šis žanrs mākslinieku saistījis jau kopš studiju gadiem un pakāpeniski kļuvis par vienīgo viņa glezniecībā. Blakus pašportretiem un tuvinieku portretiem, starp meistara modeļiem izceļami daudzi nozīmīgi kultūras, biznesa un politiskās elites pārstāvji, tostarp divi Latvijas prezidenti un trīs Rīgas domes priekšsēdētāji. Daudzi no šiem portretiem nekad nav bijuši publiski eksponēti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līdz šim nezināju , ka locot vārdu Miervaldis, D kļūst par Ž

Noskaidroti balvas "Boņuks 2016" saņēmēji Svētdien Rēzeknē tika paziņoti latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2016" saņēmēji.
Draugiem Facebook Twitter Google+