×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

FOTO: Malumedniekus pieķer “pie rokas” ar staltbrieža teļu (4)

Foto - Vladimirs PrisjaginsFoto - Vladimirs Prisjagins

Autors – Indulis Burka

Piektdienas, 5. februāra, novakarē Jēkabpils novada Leimaņu pagastā vietējie mednieki ap deviņiem vakarā kādā nomaļā meža ielokā sadzirdēja šāvienu. Tajā apkaimē neviena no kluba medniekiem nebija un arī šāvienam nevajadzēja atskanēt. Vīri apsekoja teritoriju un pie kādas no barotavām sniegā pamanīja staltbrieža teļa pēdas un dažas asiņu pilītes.

Tāpat viņi aizbrauca līdz kādai nomaļai lauku mājai. Medniekiem bija aizdomas, ka tieši tur meklējami malumednieki. Viņu aizdomas apstiprinājās, mājā patiešām notika aizdomīga rosība, tāpēc viņi par notiekošo nekavējoties ziņoja vecākajam medību inspektoram Vladimiram Prisjaginam.

— Lūdzu, lai mednieku māju visu laiku patur redzeslokā un nekavējoties devos ceļā, kā arī informēju Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa darbiniekus. Paldies viņiem, ka nekavējoties iesaistījās un veica visas nepieciešamās darbības, — tā Prisjagina kungs.

— Ātri nokļuvām notikuma vietā. Aizdomās turamās personas jau bija ievērojušas, ka viņus uzmana medniekiem un uzsākušas sarunu, stāstot, ka nomedīta mežacūka. Jūtot, ka izsaukta policija un medību inspekcija, abi mājā esošie vīrieši gan atzinuši, ka „esot ziepes”.

Ieejot lauku mājā, kurā gan pastāvīgi neviens nedzīvo, vienā no telpām uzkarināts uz vinčas karājās līdz pusei nodīrāts briežu teļš. Tālāk viņi nebija tikuši. Viens no vīriešiem tūlīt arī uzņēmās atbildību par notikušo. Otrs skaidroja, ka zvanījis draugs un lūdzis palīdzību. Neesot nemaz īsti zinājis, ka nomedīts briežu teļš. Tad viņš esot “samulsis”.

Šādus “stāstus” esmu dzirdējis jau daudzas reizes — esot sajaucis medījumus — šāvis pa mežacūku, bet “nokritis” briežu teļš. Šauts bija ar vītņstobra ieroci, kurš bija aprīkots ar klusinātāju un nakts redzamības tēmēkli. Abām aizdomās turamajām personām kabatā bija arī mednieku apliecības… Maz ticams, ka kļūda tika pieļauta nejauši, visticamāk šāvējs labi zināja, pa ko raida lodi. Zināja arī to, ka briežu medību termiņš beidzas 31. janvārī.

Apsekojot māju, tās bēniņos atradām koka konstrukciju, kas, visticamāk, ļauj izdarīt šāvienu pa ēkas gala logu tā, lai šāviena troksnis paliktu ēkas iekšpusē, turklāt no spalgās skaņas necietu arī pats šāvējs. No loga pavērās lielisks skats uz tuvējo lauku. Atliek tikai minēt, cik šāvienu no šejienes raidīts. Mājas saimnieks gan skaidroja, ka konstrukcija domāta lapsu medībām, bet jūtot, ka viņam netic, skaidroja, ka tāda “uzparikte” jau bijusi īpašumu nopērkot…

Vēl vienā telpā pie sienas bija pieslietas pašizgatavotas nestuves dzīvnieku pārvietošanai. Biju dzirdējis, ka malumednieki tādas izmato, taču redzēju pirmo reizi. Tāpēc jau mednieki pie barotavas ievēroja tikai pāris pilīšu asins. Dzīvnieku novieto uz nestuvēm un asiņaina “vilkšanas sliede” izpaliek. Asinis konstatējām arī abu aizdomās turamo automašīnā.

Policija uzsākusi kriminālprocesu. Tāpat būs jāatlīdzina arī par medību saimniecībai nodarītajiem zaudējumiem — 5920 eiro. Policija izņēma arī ieroci.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tāpat būs jāatlīdzina arī par medību saimniecībai nodarītajiem zaudējumiem — 5920 eiro. Nu viss ir skaidrs,tagad es zinasu kur man versties kad uz cela nobrauksu kadu zveru par zaudejumu atlidzibu automasinai !

  2. vaitad uzreiz cilveks jasudz un jauzstaisa problemas

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +22.7
Daugavpils +21.8
Saldus +22.0
Liepāja +16.5
Jelgava +22.1
Ventspils +15.1
Limbaži +21
Madona +22.2
Rēzekne +21.4
Draugiem Facebook Twitter Google+