Latvijā
Novados

Meitenīte apdedzinās pie karstas krāsns 16

Vakar Vidzemē gadu un četrus mēnešus veca meitene, pieskaroties pie karstas krāsns, apdedzinājusi seju un roku, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Vēl vairāki bērni aizvadītajā diennaktī guvuši apdegumus, aplejoties ar karstiem šķidrumiem. Kurzemē desmit mēnešus vecs zēns uzrāvis sev virsū krūzi ar karstu kafiju. Bērns apdedzinājis rokas un krūškurvi. Līdzīgs negadījums noticis arī Vidzemē, kur sejas, kakla un krūškurvja apdegumus guvis gadu un divus mēnešus vecs zēns.

Latgalē trīsgadīgs zēns aplējies ar karstu ūdeni no termosa, apdedzinot seju un krūškurvi.

Mediķi aicina neatstāt mazus bērnus bez uzraudzības. Mediķi norāda, ka uz galda nevajadzētu atstāt karstus šķidrumus un klāt galdautu, jo bērns var paraut aiz tā stūra, uzraujot virsū visu, kas uz tā atrodas. Tāpat nevajadzētu turēt klēpī bērnu, vienlaikus dzerot karstu dzērienu. Traukus ar karstu saturu nedrīkst atstāt bērniem pieejamās un aizsniedzamās vietās, tāpat nevajadzētu atstāt brīvi pieejamus tējkannu un gludekļu vadus, jo arī tos mazulis var uzraut sev virsū.

Zēnam uzkritis skapis

Aizvadītajā diennaktī vairāki bērni guvuši traumas, lēkājot pa gultu, bet četrus gadus vecam zēnam uzkritis skapis, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Kurzemē trīs gadus veca meitene lēkāja pa gultu, izkrita no tās un sasita galvu pret citām mēbelēm. Līdzīga situācija notikusi Zemgalē, kur trīsgadīga meitene sasita galvu pret gultas malu.

Savukārt Zemgalē četrus gadus vecs zēns spēlējies istabā, un viņam uzkritis skapis. Zēns guvis galvas un krūškurvja traumas, tāpēc tika nogādāts slimnīcā.

Latgalē trīs gadus meitene spēlējoties nokritusi un ar galvu atsitās pret krēsla malu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1192 izsaukumiem, no kuriem 208 bija saistīti ar dažādām traumām.

LA.lv