×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

FOTO: Melngalvju namā aizvadīta paraugballe “Elegances ritmos” (32)

balle5

Sestdien Melngalvju namā risinājās balle “Elegances ritmos”, kurā viss notika pēc augstākajiem Vīnes baļļu standartiem.

To organizēja balles deju kursu “Manieres” vadītājs Aldis Rudzītis – cilvēks, kurš daudziem simtiem pāru iemācījis ne tikai dejotprasmi, bet arī – dejas mīlestību un izpratni par to, kas tad īsti ir balles dejas un kādas uzvedības normas pieprasa šis vārdu salikums. Ja viņš rīko, tad pēc augstākajiem standartiem, līdz ar to nekautrējoties to sauc par paraugballi, kurā atbilstoša ieejas maksa – 150 eiro no pāra.

“Latvijas Balles deju asociācijas uzdevums un mērķis ir sagatavot cilvēkus dejošanai ballēs. Mūsu mērķis nav organizēt balles, bet nākas – lai parādītu, kādam jābūt pasākumam, lai to sauktu par balli. Kā paraugu tiem cilvēkiem, kuri organizē Martas balli, Rīgas balli 2016 un tiem, kuri ballīti mēģina uzdot par balli – sākot no vidusskolām, augstskolām, līdz prestižām iestādēm un firmām,” teic Aldis Rudzītis.

“Balles skaidri un nepārprotami atklāj katra cilvēka patieso kultūras un inteliģences līmeni. Tajās neko nevar ne noslēpt, ne nošpikot, ne notēlot. Ballēs nepalīdz ne bankas konta lielums, ne muskuļu masa, ne akadēmiskās zināšanas. Ballē darbojas tikai īsta vīrišķība un patiesa sievišķība. Tie, kam ar to viss ir kārtībā, ir šeit vai citās ballēs, bet tie, kuri iekšēji saprot, ka kaut kas ar šo uzvedības kultūru saskarsmē nav kārtībā, ballēm cenšas netuvoties vai tuvojas tikai tiem pasākumiem, kas nosaukti par balli, bet patiesībā ir restorāns, kurā galvenais ir skaisti sēdēt pie galda.”

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. tā ir elegancē nevis bagātība? par 150 EUR no pāra? un ne rudzīša neremdināmā naudaskāre?

 2. Aldis Rudzītis nevar iemāīt skaisti dejot, jo pats neprot skaisti dejot. Par deju skolotāju nevar saukties, ja pats nekad nav dejojis ne amatieru ne profesioālā līmenī . Tas ir blefs.Un arī neprot viņš uzvesties deju laukuma, kā piekl;ājas.

  • Ingemārs! Tu esi vienīgais kurš neredz kā A. Rudzīša iemācītie cilvēki dejo visās ballēs, līdz pat ballēm Vīnē, kamēr sporta deju skolotāju mācītie cilvēki 20 gadu laikā nav parādījušies nevienā ballē, bet pēc šīs balles Melngalvju namā, kurā pamatā dejoja tikai cilvēki no Manierēm, Tavs komentārs ir īpaši smieklīgs.

   • jaukums, kurs ir pats Rudzītis Atbildēt

    kurš ta suņam asti cels, ja ne pats – un tik maļ veco pantiņu 20 gadu laikā neviens…… pareizi – neviens, jo maņeras tikai slauc naudu, nevis iemāca dejot, tie šļukātāji ātri vien saprot, ka neko nav iemācījušies no neprašas un nāk jauni slaucamie – un tā jau 20 gadu laikā…..

   • Viņi nedejo ballēs, bet vienkārši kustas – cits ritmā, cits neritmā. Rudzīti nevienā ballē nav spējis nodejot pat valša pamatsoļus. Arī uzvesties neprot pieklājīgi.

 3. Šoreiz bija patīkami skatīties uz publiku – visi tērpi atbilda standartam, izņemot vienu kungu, kurš dejas laikā bija aizmirsis aizpogāt žaketi.

 4. Ledus ir sakustējies, tikai pateicoties pāris cilvēku fanātismam un neatlaidībai. Zinu, ka šim pasākumam ir bijis arī pietiekami to, kas nenovēlēja tam sekmes, jo tagad latiņa ir uzlikta augstu, un vairs nevarēs taisīt “krēslu balles” pa vieglo, tikai savācot sponsorus, pieaicinot viesmāksliniekus, restorānus un vīna tirgotāju salonus. Ballē visgrūtākais ir nevis tās sarīkošana, bet panākt, lai būtu sagatavoti dejot protoši cilvēki, un lai viņi būtu pārliecināti par pasākuma kvalitāti un tajā atskaņotās mūzikas piemērotību dejošanai.

  • Paldies "Kolibri" grupai Atbildēt

   Cepuri nost Neretnieka kungam un viņa vadītajai grupai “Ķolibri”! Latvijā patreiz nav tādas grupas, kas mācētu deju mūziku atskaņot labāk. Kādreiz 1.vieta piederēja Jelgavas Ašmaņa bigbendam, Diemžēl pēdējo 3 gadu laikā apmeklējot bigbenda apskaņotās balles Jelgavas pilī un Cēsu koncertzālē, nācās sastapties ar dziļu vilšanos. Neticami maz dejojamas mūzikas, daudz neritmiska, neharmoniska un nemelodiska džeza. Vairāk viņu apskaņotās balles neapmeklēšu. Deju mūzikai ir jābūt tādai, lai kājas pašas cilātos un dvēsele gavilētu. Laikam jau nedejotājam to nesaprast.

 5. Žēl, ka šo skaisto balli atspoguļoja vienīgi LatvijaS Avīze. šai ballei atšķirībā no dažām citām bija tiešām jābūt visu preses izdevumu uzmanības lokā!

 6. Citās valstīs Prezidenti taisa inaugurācijas balles ar dejošanu, nevis kokteiļu malkošanu, kuras paši atklāj ar Vīnes valsi. YouTubē ir redzēts ASV prezigents dejojam , arī Zviedrijas un Igaunijas prezidents, tagad nu kārta mūsējam, jo Latvijas lielākā un prestižākā balles zāle Rīgas pilī ir atjaunota. Taču diez vai tas notiks, jo mūsu pēdējo gadu prezidenti ballēs dejojam nav redzēti, kaut gan, ak kā mācījās un mācījās. Dažs izvairās pat no Virsnieku balles apmeklēšanas, jo tur, lūk, ir jādejo.Tagad kārta Vējoņa kungam. Gāidām. Ja dejo valsts galva, tad jau parasti sāk dejot arī visa valsts.

  • Trūkst ticības, ka pie Prezidenta var notikt šāda balle. Prezidents R. Vējonis ar kundzi prot dejot un dejo ļoti eleganti. Par to nav šaubu, bet ar to vien balle nesanāk. Ir jāprot dejot viesiem un, tā kā potenciālie Prezidenta balles viesi dejot neprot, tad šāda balle nevar notikt.

 7. Tāda balle nekad Latvijā nav piedzīvota. Ekselenti.

 8. Minēto balli var tiešām dēvēt kā GREZNĀKO balli Rīgā – sākot ar zāles izvēli,apgaismojumu,sagaidīšanu,mūziku.Ja runa par apģērba kultūru – šeit viss bija atbilstoši iepriekš minētiem rādītājiem.Arī tas,ja balli sāk ar polonēzi ,rada svētku sajūtu.Un vēl jāpiemin,ka zālē nebija neviens,uzsveru – neviens,kurš neprastu vismaz deju pamatsoļus.Protams,ka apmeklētāji ar ilgāku dejošanas praksi,dejo atraisītāk,daudzveidīgāk.Citiem vēl tāls ceļš līdz tam…
  Uzteicami arī tas,ka deju zāle netiek pārvērsta par restorāna zāli ,kā varēja vērot iepriekšējā pasākumā,kuru arī prezentēja kā balli.Skatoties vien publicētajās foto – varēja saprast,ka dejai tur bija pēdējā vieta…jo dāmām kleitas ķeras aiz galdautiem-zāle pārblīvēta ar galdiņiem.
  Balli,kura minēta šai rakstā,var vēlēties apmeklēt visprasīgākais balles apmeklētājs.PALDIES par šo iespēju!

  • Gribētos ticēt, ka pašvaldība un Kultūras ministrija turpmāk atbalstīs nevis “restorānballes”, bet īstas balles. Nav ko māžoties pakaļ Maskavai. Mēs varam labāk. Mūsu paraugam, uz ko tiekties, ir jābūt Vīnei!

 9. Paldies par Balli, bija ļoti jauki. Īpaši liels prieks par jauniešiem, kuri bija kuplā skaitā.

 10. Neticami, bet Latvijaa arii kas taads iespeejams ! Sanaak ka mees patiesaam vareetu buut kulturas galvaspilseta, jo balle izskataas liimenii. Domaaju ka visiem vidusskolniekiem vajadzetu obligatos balles kursus, lai apgust manieres turpmakai dzivei !

  • Vidusskolēnu deju kursi vien ir par maz. Ja skolās nenotiks balles, bet tikai disenes, neviens uz tiem balles deju kursiem neies. Mūsdienu jaunatne ir pragmatiska un negrib mācīties neko, kam nav tūlītēja pielietojuma. Ja skolās notiks balles, jaunieši paši sameklēs deju kursus,atradīs iespēju iemācīties. Administratīvā kārtā piespiest kaut ko mācīties, kas nav skolas programmā, nav iespējams.

   • Piekrītu, tikai to vajadzētu apzināties arī Izglītības ministrijai un atbalstīt balles skolās, ja ne finansiāli, tad vismaz morāli. Ja tas nenotiek, tad galvenokārt tāpēc, ka izglītības iestāžu vadība pati dejot balles dejas neprot. Tādi direktori savā skolā nekādas balles neatbalstīs, tas ir skaidrs kā diena.

    • Nevajag IZM, bet pietiktu ja skolās notiekošās “balles” pārraudzītu pilsētu pašpārvaldes izglītības nodaļas, jo tās atbilst ārpusstundu aktivitātēm un sekotu lai notiek balles, nevis par ballēm nosauktas ballītes.

 11. 17..17..17..17..17 the best!! vieniigaa un skaistaakaa sieviete!

 12. Ziniet, kā sākās mūsu deju kursi Manierēs? – Ar cienītā paziņojumu šī gada janvāra pirmajā sestdienas vakarā: sieva, ejam rīt mācīties dejot! Tai naktī es negulēju, toties nākamās svētdienas jau gaidīju. Un aprīlī jau dejojām ballēs lēno valsi, Vīnes valsi un tango.
  Protams, mācīties vēl turpinām. Nu jau no 1. klases esam pārcelti uz otro. 🙂 Paldies mūsu skolotājiem Aldim un Aināram Rudzīšiem!

  • Bet mana cienītā ievilināja mani balles deju kursos, nopērkot kursu dāvanu karti vienam mēnesim. Tā arī dejoju vēl arvien, un ar prieku.

 13. Ballē bija lieliska atmosfēra un tikai priecīgi cilvēki. Īpašs prieks par elegantajiem jauniešiem, cik varēja saprast, vidusskolēniem.

 14. Ballē manīju vairākus vīriešus bārdās, kaut arī Aldis Rudzītis līdz šim ir aktīvi propogandējis ka bārda un balles dejas nav savienojami jēdzieni. Kā tad tur īsti ir, Rudzīša kungs?

  • Katram ir tiesības lielīties ar to kas katram ir. Citam ir mati, nav bārda, citam ir bārda, nav matu. Daba ir paredzējusi vīriešu dzimumam abus apmatojuma veidus. Kas ir dabisks, tas ir OK. Trakāk būtu ja kādai kleitā tērptai personai būtu bārda kā Končitai Vurstai. Manuprāt, galvenais ir lai mati un bārda būtu sakopti un safrizēti, nevis mežonīgi un izspūruši. Tas arī pieder pie pilnvērtīgas uzvedības kultūras sabiedriskajā saskarsmē.

 15. Turpinājums. Pie tam Valmieru kaut kā negribētos saukt par sādžu ar atbilstošu kulturālības līmeni. Par īstu, kvalificētu balles deju skolotāju var uzskatīt tikai to cilvēku kurš sagatavojis dejošanai ballē vismaz 3 pārus. Kamēr kāda deju skolotāja mācīti cilvēki spēj dejot tikai “kartupeļu talkas ballēs” kādā krogā, tikmēr godīgi būtu šo cilvēku saukt tikai par mācekli vai zelli. Pašlaik līdz ballei cilvēkus spējuši sagatavot tikai D. Liepiņš, Liene Timbra (NAA, Virsnieku balle, 64. vidusskolas skolēnus un pieaugušos), Māris Labsvīrs (Smiltenē un studentu korporācijā). Pārējiem vēl daudz jāmācās un jāpilnveidojas. Ceru, ka viņiem tas izdosies, kaut daudzi to mēģinājuši, bet nav pavilkuši.

  • timbras ekspertīze Atbildēt

   Nu Liene tā sagatavoja, tāāā sagatavoja NBS, ka polonēzē viens pāris pa labi, septiņi pa kreisi…. un šito vēl par skolotāju izceļ – ekspertīzes brāķis!

 16. Var piekrist VV teiktajam, bet ir tikai klasiskais BET. Paskatoties Valmieras bdk organizētās Rudens balles fotogrāfijā: redzams, ka balle jau nu gan tā nav un nevar būt, jo dāmas īsās kleitās, kungiem nav baltie krekli un tauriņi, bet daži ir pat kreklos, kas viss liecina, ka bijis deju vakars, kas arī nav slikti. Slikti ir tikai tad, ja deju vakaru sāk saukt par balli. Izskatās ka V. Saukantei tas jāiemācās un tas palīdzēs beigt mānīt cilvēkus. Par to runājam Rīgā un jebkurā Latvijas vietā. Saprotam, ka sādžā jau ietērpšanās uzvalkā ir kaut ka īpašs, bet arī tad tā nav balle.

 17. Paldies, Dievam! Esmu piedzīvojusi šo brīnišķīgo notikumu savā Latvijā un tas IR pa īstam! Lai veselība un veiksme visiem, kas organizeja. Paldies!

 18. Teikšu tā.
  Bija ļoti skaists pasākums, skanēja laba, gandrīz kvalitatīva mūzika (cik nu viņa var būt kvalitatīva pie elektroniskā ritma), viesi bija skaisti ģērbušies atbilstoši noteiktajam “dress code”, tādi eleganti, ar apģērbu “uzsvariem”. Iemalkojuši tikai pa vienai vīna glāzei (vairāk arī nemaz neprasījās jo bija arī bezalkoholiskie dzērieni un saldumi pieejami), bija atraisīti, jautri un laimīgi, īpaši dāmas- smaidīgas un skaistas savā būtībā. Arī deju laukums nemēdza būt pat līdz pusei tukšs- galu galā nācām ļauties dejošanas priekam, balle, kā nekā. Uzskatu, ka balle tiešam ir izdevusies, varu arī piekrist saukt to par paraugballi.
  Saprotu, ka latviešu tautai tomēr ir uz ko tiekties.
  Par balli vajag saukt tikai šādus skaistus pasākumus, bet pārējiem jāpielāgo cits nosaukums. Tā, lūk.

  Paldies VISIEM balles deju skolotājiem par neatlaidīgu cīņu balles tradīciju saglabāšanā, īpaši Rīgas Aldim Rudzītim ar Agnesi, Cēsu Dainim Liepiņam un Valmieras Valentīnai Saukantei, kā, arī Smiltenes un Talsu balles deju skolotājiem.
  Lai mūs vieno BALLES DEJAS.

Draugiem Facebook Twitter Google+