Kultūra
Mūzika

FOTO. Miša Maiskis: “Man ļoti svarīgi, lai bērni iepazīst Latviju, Rīgu, Jūrmalu.”1

Publicitātes foto

Šīs nedēļas nogalē, 16. un 18. augustā, ar diviem koncertiem Dzintaru koncertzālē festivālā “Rīga Jūrmala” viesosies pasaulslavenais čellists, Rīgā dzimušais Miša Maiskis.

16. augustā viņš sniegs kamermūzikas koncertu ar savu meitu, pianisti Liliju Maisku, bet 18. augustā ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Mihaili Pļetņovu atskaņos Sensānsa koncertu čellam.

Festivāla draugi sadarbībā ar atbalstītāju un oficiālo dzērienu partneri Amber Beverage Group un pašmāju slavenāko zīmolu Rīgas Melnais Balzams neformālā atmosfērā tikās ar mākslinieku, lai gūtu atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem un dalītos sajūtās par gaidāmajiem koncertiem.

“Šoreiz Latvijā esmu ieradies ar visu ģimeni – mana pastarīte, četrgadīgā meita Mila, Latvijā ir pirmo reizi. Man ir ļoti svarīgi, ka mani bērni iepazīst Latviju, Rīgu, Jūrmalu. Kopā ar mums ir arī filmēšanas grupa, kura veido dokumentālo filmu par mani.

Uz viņu jautājumu – kuras ir spilgtākās vietas, kas man saistās ar Latviju un ir obligāti jāfilmē, es minēju trīs:

Daugavas stadionu, kurā pagāja mana jaunība un tika spēlētas daudzās futbola spēles, protams, mīļā Emīla Dārziņa mūzikas skola un neiztrūkstoši arī Dzintaru koncertzāle, kurā katru vasaru apmeklēju vairākus koncertus. Tur pirmo reizi dzirdēju arī savu pedagogu – Mstislavu Rostropoviču,” pastāstīja Miša Maiskis.

“Man ir liels prieks Dzintaros muzicēt ar savu meitu Liliju. Jūtu, ka viņa – kaut arī nobriedusi māksliniece, tomēr vēl daudz ko pārņem no manis.

Starp citu, nereti pēc koncertiem tiekos ar topošajiem mūziķiem, kas man prasa, vai varu sniegt viņiem kādu profesionālu padomu vai meistarklasi. Ziniet, mana atbilde allaž ir viena un tā pati – būdams uz skatuves, es pasniedzu jums stundu,” turpināja M. Maiskis.

Viņš stāsta, ka programmu kopā ar Liliju uzbūvējuši kā lirisku un emocionāli piepildītu ar abu iemīļotiem opusiem.

“Savukārt ar diriģentu Mihailu Pļetņovu, kuru es ļoti augstu vērtēju kā mūziķi un esmu ļoti liels viņa fans, mūs saista īpašas muzikālas saites. Tieši ar viņu muzicēju, kad pirmo reizi pēc emigrācijas atgriezos Krievijā,” stāsta čellists.

“Ir īpašs prieks atbalstīt šo mūzikas festivālu, ne tika rūpējoties par lielisku atmosfēru festivāla laikā, bet arī piedaloties festivāla organizēšanas procesā, piedāvājot klasiskās mūzikas cienītājiem iespēju ielūkoties festivāla aizkulisēs,” komentē Pāvels Fiļipovs, Amber Beverage Group pārstāvis.

Tikšanās ar Latvijā dzimušo čellistu Mišu Maiski

Piektdien pēc koncerta visi festivāla draugi un Miša Maiska talanta cienītāji īpašajā viesu zonā Dzintaru koncertzālē ir aicināti uz tikšanos ar mākslinieku, lai saņemtu čella virtuoza autogrāfu un uzdotu sev interesējošos jautājumus.

Čellists Miša Maiskis (1948) dzimis Rīgā, te arī sācis mācīties čellu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Maskavas konservatorijā viņš skolojies pie Mstislava Rostropoviča un Gregora Pjatigorska.

Pēc emigrēšanas uz Izraēlu 1973. gadā Mišas Maiska karjeras ceļi veduši viņu uz Londonu, Parīzi, Berlīni, Vīni, Ņujorku, Tokiju un neskaitāmi daudziem citiem nozīmīgiem mūzikas dzīves centriem.

Viņa jaunākais, 2018. gada augustā izdotais albums “Adagietto” ir ļoti personisks, jo ieskaņots kopā ar meitu – pianisti Liliju Maisku, un tajā iekļauti arī koncertieraksti, kuros muzicēts kopā ar Martu Argeriču, Žanīni Jansenu, Julianu Rahlinu un Mišas Maiska dēlu Sašu.

Šajā albumā īstenojies arī kāds Mišas Maiska sapnis – viņš viens pats ir ieskaņojis pilnīgi visus ieraksta celiņus Mālera 5. simfonijas Adagietto, izņemot vienīgi arfas partiju.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Nacionālā kultūras centra prasībā pret “Biļešu paradīzi” uzņēmums iesniedzis mierizlīguma pieteikumu
17 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Liepājā atklāta Andra Gaujas filmai “Nekas mūs neapturēs” veltīta fotoizstāde
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Kristīne Adamaite, Artis Sīmanis un Inga Šļubovska-Kancēviča Liepājas ērģeļmūzikas festivāla noslēgumā
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 2
8 stundas
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
7 stundas