Kultūra
Mūzika

FOTO. Mūziķu un sabiedrības krējums “Ziemassvētku prelūdijā”1

Foto: Mārcis Gaujenietis

Aizvadītajā sestdienā, 8.decembrī, Rīgas Doma baznīcā notika nu jau tradicionālais ziemas koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, uz kuru aicināja dziedātāja Inese Galante.

Šā gada pasākumu iedvesmoja divi svarīgi notikumi: pirmkārt, tieši pirms 200 gadiem dzimis dižais franču komponists Šarls Guno, kas ir sarakstījis vienu no visspēcīgākajām “Ave Maria” muzikālajām interpretācijām.

Otrkārt, 200 gadu jubileju svinēja vispatiesākā Ziemassvētku himna un pasaulē vispopulārākā kristiešu dziesma “Klusa nakts, svēta nakts”, tādēļ “Ziemassvētku prelūdijas” koncertprogramma šogad bija īpaši svinīga.

Doma baznīcā izskanēja slavenie Kaldara, Hendeļa, Rossini, Baha, Guno, Pergolezes, Loida Vēbera un Pjacollas skaņdarbi operas dīva Ineses Galantes un viņas draugu, slavenu Latvijas mūziķu – Sergeja Jēgera, Aivara Kalēja, Andreja Osokina izpildījumā.

Tāpat tradicionāli koncertā piedalījās konkursa “Ineses Galantes talanti” dalībnieki un laureāti. Šoreiz tas bija saksofonists Aigars Raumanis, akordeonists Oskars Maurers, vijolniece Taisa Ticiana Geitusa-Eitvina un jaunā arfiste Sofija Lanskaja.

Jāuzsver arī Jāzepa Mediņa 1.mūzikas skolas zēnu koris, kas diriģenta Romāna Vanaga vadībā aizkustināja klausītājus līdz sirds dziļumiem.

Un, protams, spoži uzstājās skaistā koloratūrsoprāna tembra īpašniece, vakara saimniece Inese Galante.

Jau daudzus gadus koncertu apmeklē arī populāri Latvijas politiķi un sabiedriskie darbinieki.

“Paldies mīļai publikai par dvēseles siltumu, uzticību un sirsnību. Man un maniem kolēģiem ir ļoti patīkami, ka, pēc jūsu teiktā, Ziemassvētki jums sākas tieši ar tradicionālo koncertu Doma baznīcā,” pēc pasākuma teica Inese Galante.

LA.lv