Kultūra
Teātris un kino

FOTO: Nacionālajā teātrī top laikmetīgās dejas izrāde0

Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē top laikmetīgās dejas izrāde “Visas manas vājības ir tavas lūpas”, kas pirmizrādi piedzīvos 1. novembrī, LA.lv uzzināja teātrī.

Trīs horeogrāfu – Agates Bankavas, Rūdolfa Gediņa un Dmitrija Gaitjukeviča – satikšanās ar trim dzejniekiem – Jāni Tomašu, Arvi Vigulu un Krišjāni Zeļģi. Ķermenis, kas kustas vārsmās, un panti, kas piepilda telpu – te pierādās šo izteiksmes veidu radniecība, vienalga, vai runa būtu par skaistumu, mīļākajiem, lūpu kaktiņiem vai veikala kasieri.

“Visas manas vājības ir tavas lūpas” ir otrā izrāde LMT Jaunās zāles šīs sezonas četru izrāžu ciklā, kas konceptuāli veidos visas sezonas jauniestudējumu repertuāru šajā kamerspēles un joprojām arī drosmīgi eksperimentālajā zālē.

Katrā no šī cikla izrādēm dominēs viens no teātra izteiksmes līdzekļiem – kustība, skaņa, izrādē “Visas manas vājības ir tavas lūpas” tā būs kustība.

Izrādē piedalās Ģirts Jakovļevs, Līga Zeļģe, Agate Bankava, Milena Paviļča, Igors Šelegovskis un citi aktieri. Kostīmu māksliniece Madara Botmane, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, Edgara Mākena mūzika.

LA.lv