Latvijā
Novados

FOTO: Netipisks zibens spēriens Annas koku skolas ēkas jumtā0


Zibens spēriens aizdedzina “Annas koku skolas” jumtu
Zibens spēriens aizdedzina “Annas koku skolas” jumtu
FOTO: If Apdrošināšana/Publicitātes foto

Tieša zibens izlāde šovasar notikusi Annas koku skolā, aizdedzinot ēkas jumtu, par šo gadījumu informē kompānija “If Apdrošināšana”, pastāstot sīkāk par zibens spēriena īpatnībām un zaudējumiem.

Netiešu zibens spērienu radīti bojājumi, īpaši vasaras negaisu laikā, novērojami samērā bieži. Retāk gadās, ka nelaimi izraisa tieša zibens izlāde jeb spēriens.

“Parasti zibens izlāde notiks augstāk esošajā objektā, piemēram, ja blakus ēkām atrodas liels koks, tad zibens drīzāk iespers tajā. Diemžēl šovasar “Annas koku skola” bija piemērs tam, ka tā vienmēr nenotiek. Ēkai blakus atradās liels, vecs koks, kas bija daudz augstāks par pašu ēku, kā arī ēkai bija uzstādīts zibens novedējs.

Tomēr zibens spēriens trāpīja ēkas jumtā, un izcēlās lokāls ugunsgrēks,” stāstīja “If Apdrošināšanas” Korporatīvā īpašuma apdrošināšanas produkta vadītājs Jānis Strods.

“Ēkas jumtā trāpīja zibens, un šajā reizē nepalīdzēja pat zibens novedējs, kas atradās samērā netālu. Dūmu detektors pilnībā izšķīda, vadi sakusa, un zibens aizgāja tālāk pa vadiem, radot bojājumus arī elektroinstalācijā,” negadījumu atceras “Annas koku skolas” vadītājs Edgars Neilands.

Zibens spēriens aizdedzina “Annas koku skolas” jumtu

Kopējā atlīdzība šim negadījumam ir nepilni 5 tūkstoši eiro, no kuriem lielākā daļa ir par degušā jumta atjaunošanu. Tika bojātas arī mantas, apsardzes sistēma un komunikācijas, kas savienotas ar elektrības sistēmu.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradās 10 minūšu laikā. Tā kā uz vietas “Annas koku skolā” atradās darbinieki, no apakšstāva varēja laicīgi iznest un izglābt daļu no mantām, lai ugunsdzēsēji tās nesalietu. Tāpat uzņēmuma pārstāvji pēc negadījuma cietušo jumtu pārklāja, lai pa caurumu jumtā ēkā neiekļūtu nokrišņi un nepalielinātos zaudējumi.

“If Apdrošināšanas” pēdējo gadu atlīdzību dati rāda, ka visbiežāk cieš vājstrāvas ierīces, piemēram, telekomunikāciju, ugunsdrošības un apsardzes sistēmas, radot zaudējumus vidēji 2000 eiro apmērā.

Retāk netieša zibens spēriena radīts pārspriegums bojā ēkas elektriskās sistēmas un tām pieslēgtās elektroierīces, kā siltumsūkņus un citu sadzīves tehniku, šādu bojājumu novēršanas izmaksas ir daudz lielākas.

“Diemžēl bieži saskaramies ar padomju laikos būvētām ēkām, no kurām daļa nav aprīkotas ar zibens aizsardzības sistēmu, vai arī tās tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs. Šeit jāpiemin, ka likums nosaka – elektroinstalācijas, tajā skaitā zemējuma un zibensaizsardzības ierīces, ir jāpārbauda reizi 10 gados.

Saistītie raksti

Gadījumā, ja rodas šaubas, vai zibensaizsardzības sistēma objektā ir atbilstošā darba kārtībā, iesaku vērsties pie sertificēta šīs jomas speciālista,” aicina Jānis Strods.

“Annas koku skola” tika uzbūvēta no 2013. līdz 2015. gadam. Uzņēmums ir arī mājvieta vairākām biedrībām.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Mediķu algām 2020.gadā piešķir pusi no solītajiem 120 miljoniem eiro
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Kā valstij nākotnē organizēt sociālās palīdzības sniegšanu?
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdos cietušajā Venēcijā izsludina ārkārtas stāvokli 1
1 stunda