Latvijā
Rīga

FOTO: Noslēgusies Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija0

Foto: LETA

Rīgā šodien noslēdzās Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija, kas 23.jūlijā startēja no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, aģentūru LETA informēja ekspedīcijas mediju koordinatore Līga Ivanova.

Kā ziņots, publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” 23.jūlijā devās ekspedīcijā pa Daugavu ar mērķi izveidot līdz šim nebijušu upes ūdenstūrisma maršrutu, aģentūru LETA informēja Ivanova.

Komanda dokumentējusi un mērījusi tūrisma ūdensceļu, apstāšanās vietas, drošas Daugavas hidroelektrostaciju apiešanas vietas, kā arī viena kilometra attālumā no krasta – kultūrvēsturiskos objektus un tūrisma pakalpojumu sniedzējus Daugavas abos krastos.

Ekspedīcijas rezultātā taps ikvienam pieejama interaktīva karte, ar kuras palīdzību interesenti varēs atkārtot šo maršrutu pa posmiem vai kopumā. Plānots, ka karte tiks publiskota līdz šī gada beigām. Tiks radīta arī Daugavas ūdensceļa zīme, kā arī izstrādāts pētījums par normatīvajiem aktiem, kas regulē ūdensmalu labiekārtošanu. Tāpat pēc ekspedīcijas taps hidrotehniķa atzinumi par pašvaldību norādītajām ūdenstūrisma pieturvietām un to marķēšanu.

Galerijas nosaukums

“Mēs vēlamies izpētīt, cik droši un ērti ir laivojama Daugava visā tās garumā – no Baltkrievijas robežas līdz pat Mangaļsalai. Ja kādā posmā tā nebūs, varēsim sniegt pašvaldībām un vietējām rīcības grupām padomus ūdensmalu uzlabošanā. Šajā jomā pēdējos gados ir arī daudz paveikts,” pauda ekspedīcijas vadītājs, hidrotehnisko būvju inženieris un ūdenslīdēju darbu speciālists Guntis Zilberts.

Projekts “DaugavAbasMalas” norisinās no 2018.gada jūlija līdz 2019.gada maijam, un tā laikā 21 pašvaldībā notiks vairāk kā 30 dažādi Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības izpētes pasākumi ar mērķi paplašināt ap upi esošo vietu ekonomisko potenciālu, tūrisma aktivitātes, uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātību. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, bet finansē – Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai.

LA.lv