Kultūra
Mūzika

FOTO: Opermūzika vasaras tveicē0

Alberta Linarta Gintas Zīvertes, Mareka Gaļinovska foto

Ar vērienīgu 80 gadus neredzētu izrādi Latvijā “Andrē Šenjē” un gala koncertu “Marina Rebeka un Latvijas operas pērles” izskanējuši 26. starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kas no 27. līdz 29. jūlijam, pulcējot Latvijas un pasaules opermūzikas zvaigznes, norisinājās Siguldas pils kompleksā.

Šo opermūzikas notikumu apmeklēja vairāk nekā pieci tūkstoši Latvijas un ārvalstu apmeklētāju.

Šī gada Siguldas Opermūzikas svētkos izcilā Aigara Ozoliņa scenogrāfijā bija iespēja nokļūt Lielās franču revolūcijas laikā Umberto Džordāno operas “Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējumā, kuras režisors bija Edmunds Freibergs. Galvenās lomas uz mūsdienīgi un radoši izbūvētās skatuves īpaši greznos tērpos izpildīja izcilā Maija Kovaļevska un Kamens Čanevs no Bulgārijas. Opera “Andrē Šenjē” joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896. gadā Milānas operteātrī “La Scala”, bet Latvijā tā savulaik iestudēta Latvijas Nacionālajā operā tālajā 1928. gada janvārī, atjaunotā izrāde notika 1937. gada aprīlī, bet pēc tam operas izrāde Latvijā netika izrādīta.

Galerijas nosaukums

Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku radošā komanda jau augustā pārrunās nākamā gada svētku norisi, kad tiks svinēta arī Siguldas Opermūzikas svētku organizatora Daiņa Kalna 75 gadu jubileja.

Saistītie raksti
LA.lv