×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Poļi īpaši Baltijas tirgum ražo spirtu ar 60% alkohola saturu (2)

FotoJet (68)

Kāds Polijas uzņēmējs īpaši Baltijas tirgum ražojot kosmētisko spirtu ar 60% alkohola saturu. Tas tiekot pārdots kā saimniecības prece 250 ml pudelēs par cenu zem viena eiro.

Balvos ar iedzīvotāju skaitu nedaudz virs 7000 cilvēkiem vienām mazā veikaliņā mēneša laikā esot realizētas 2500 pudeles šī produkta, noskaidroja “Latvijas Avīze”.

Latvijas iedzīvotāji, riskējot ar savu veselību, gatavi šādu produktu dzert, lai apreibinātos.

“Diez vai Balvu iedzīvotāji pēkšņi iecienījuši šī šķidruma unikālās kosmētiskās īpašības. Lai gan Eiropas regula paredz Eiropas Savienībā atbrīvot no nodokļiem spirtu, kas paredzēts kosmētisko līdzekļu ražošanai, vairāk uzmanības jāpievērš produktu klasifikācijai – kurā brīdī varam runāt par etilspirtu un kad tas kļūst par kosmētisko produktu,” spriež Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes preču aprites daļas vadītāja Baiba Šmite-Roķe.

Lietuva poļu kosmētisko spirtu mēģinājusi aplikt ar akcīzes nodokli, bet šobrīd šī lieta jau aizgājusi līdz Eiropas tiesai. Latvijas VID, gaidot Eiropas tiesas spriedumu, pagaidām neķeras šai problēmai klāt.

LASIET VĒL: Latvija pelna no igauņu dzērājiem

Pērn Latvija alkohola akcīzē iekasējusi 198 miljonus eiro, bet šogad plānots vēl vairāk – aptuveni 227 miljoni eiro. Par šādu pieaugumu ļauj runāt ne tikai alkohola pircēji no Igaunijas, bet arī mūsu dienestu cīņa ar nelegālā alkohola apriti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lūk,kāpēc VID cenšas likvidēt Kalsnavas spirta rūpnīcu…Poļu prece lētāka un nevienam nav jāstrādā.
    Ja visām valsts iestādēm algas būtu attiecīgi Latvijā saražotajam,tad nebūtu tik daudz likvidētas ražotnes.

    • Kosmētiskajam spirtam ir jābūt denaturētam ar ES atzītu denaturantu, kurš ir nosakāms analītiski. Ja tāda nav tad spirts ir spirts ( jēlspirts vai rektifikāts). Un nevarešana atrisināt šo problēmu ir negribēšna vai stulbums.
      Tas pats attiecināms uz Kalsnavas spirta rūpnīcas mahinācijām.

Draugiem Facebook Twitter Google+