Ekonomika
Īpašums

FOTO: Pašā Rīgas centrā atjaunots viens no iespaidīgākajiem nacionālā romantisma namiem1


Atjaunotais jūgendstila nams Kr. Valdemāra ielā.
Atjaunotais jūgendstila nams Kr. Valdemāra ielā.
Publicitātes foto

Pašā Rīgas centrā, Kr.Valdemāra ielā 69, atjaunots viens no iespaidīgākajiem jūgendstila novirziena – nacionālā romantisma namiem, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā “Latio”.

Vēsturiskajā īres namā, kas piedzīvojis renovāciju, jaunus iemītniekus gaida ap 50 dzīvokļu.

Sešu stāvu dzīvokļu nams Kr.Valdemāra ielā, kas atrodas kvartālā starp starp Bruniņieku, Sporta ielu, Vesetas un Zaubes ielu, ir daļa vienam no lielākajiem un iespaidīgākajiem nacionālā romantisma apbūves ansambļiem Rīgā, kurā ietilpst slavenā arhitekta Eižena Laubes ēka uz Kr.Valdemāra un Sporta ielas stūra, kuru papildina trīs ēkas (Kr. Valdemāra ielā 69, 71 un 73), kas tapušas pēc arhitekta Aleksandra Vanaga projekta.

Šī kvartāla ansambļa akcents ir tā siluets: katrs ielas stūris ir atšķirīgs, ar tornīšiem un vējrādītājiem, bet ēkā Kr.Valdemātra un Zaubes ielas stūrī skaidri nolasāms latviešu rijas siluets.

Nams Kr.Valdemāra ielā 69 ir celts 1909. gadā. Tā arhitekts – Aleksandrs Vanags – ir viena no spilgtākajām personībām Rīgas arhitektu plejādē, kura 20. gs. sākumā veidoja pilsētas centra raksturīgo seju.

Gan nams Kr.Valdemāra ielā 69, gan arī tam līdzās esošie atšķiras ar monumentālu cēlumu un stāviem jumtiem. Īpaša vērība veltīta īstu, dabisku būvmateriālu lietojumam ēku ārējā apdarē.

Granītā izcirstajam balstam ieejas portālā Kr. Valdemāra ielā 69 ir tautas koka celtniecībā izplatītu stabu forma, kuru papildina iespaidīgi erkertipa logi, skaists, fakturēts apmetums, kas mijas ar gludām plaknēm, fasādes dekori – ornamenti tautiskā garā un mozaīkflīzītes, kā arī jumta tornīši ar vējrādītājiem.

Atjaunotais jūgendstila nams Kr. Valdemāra ielā.
Iepriekš namā Kr.Valdemāra ielā 69 atradās Latvijas Universitātes dienesta viesnīca un bibliotēka.

Pēc ēkas renovācijas, kuras gaitā tika atjaunota nama fasāde, kāpņutelpas un komunikācijas, namā izveidoti ap 50 vienas līdz četru istabu dzīvokļi no 14 m² līdz 91 m² platībā.

Nama fasādes pusē esošie erkerveida logu izvirzījumi un to īpatnējā, trapecveida forma veido interesantu, oriģinālu dzīvokļa plānojumu. Griestu augstums dzīvokļos – vidēji 2,9 m.

Dzīvokļi jaunajiem iemītniekiem tiek piedāvāti ar pelēko apdari – nākamie to saimnieki paši varēs izvēlēties dzīvokļu interjeru un apdares materiālus, lai varētu iekārtot mājokli atbilstoši savām vēlmēm.

Dzīvokļa vidējā cena ir 1700 eiro/m². Jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem ir iespējams iegādāties arī mantu novietni pagrabstāvā (400 EUR/m²).

Ēkā atjaunoti visi inženiertehniskie tīkli: ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apkure. Katram dzīvoklim uzstādīti individuāli siltuma skaitītāji, pieejama pilsētas apkure.

Renovācijas darbu ietvaros otru dzīvi piedzīvojusi skaistā kāpņutelpa, kurā saglabāts vēsturiskais interjers: atjaunotas oriģinālās koka durvis, vēsturiskās grīdas flīzes stāvos un metāla kalumu margas ar koka lenteri.

Fasādes mājā atjaunots arī nacionālā romantisma stilā ieturētais griestu gleznojums pirmajā stāvā. Namu apsaimnieko „Latvijas namsaimnieks”, un apsaimniekošanas maksa ir 0,55 EUR/m² + PVN.

Nama iemītniekiem pieejams arī labiekārtots, bruģēts pagalms, kurā ir veloturētāji.

Turpat blakus – Skolas, Bruņinieku un Kr.Valdemāra ielu posmā, kur atradusies kādreizējā Rīgas vecākā alus darītava „Kimmel”, kas dibināta 1815.gadā, tiks izveidots jauns, mūsdienīgs biznesa kvartāls, kurā senās, vēsturiskās ēkas ar unikālajiem, kultūras mantojuma sargātajiem alus pagrabiem, papildinās mūsdienīga arhitektūra.

„Kimmel kvartālā” 50 000 m² platībā piedāvās būtiskākās pilsētas ērtības mūsdienu darba vietām, piemēram, līdztekus birojiem taps arī konferenču centrs, būs plaša sabiedriskās ēdināšanas zona, fitnesa centrs, viesnīca, bērnudārzs un daudzas citas ērtības, kas nodrošinās nepieciešamo komfortu biroja darbiniekiem, kā arī citiem apmeklētājiem.

Elīna Dūce, „Latio” nekustamo īpašumu darījumu vadītāja norāda, ka dzīvokļus Kr. Valdemāra ielā 69 izvēlas divu iemeslu dēļ: vieni – kā savu dzīvesvietu aktīvajā Rīgas centrā, otri saskata labu potenciālu savām investīcijām ilgtermiņā, sagatavojot dzīvokļus izīrēšanai, jo tuvumā jaunradītās un topošās darba vietas – kā piemēru varu minēt biroju ēku „Place Eleven” un „Kimmel kvartālā”, kas noteikti radīs stabilu īres dzīvokļu pieprasījumu šajā vēsturiskajā namā.

Ģimenēm ar bērniem būs svarīgi, ka līdzās ir vairākas labas skolas – Rīgas 49.vidussskola, Hanzas vidusskola, Franču licejs, un bērnudārzi.
Saistītie raksti

Blakus renovētajam namam ir arī koncertu un sporta pasākumu norises vieta „Arēna Rīga”, Olimpiskais centrs, kurā notiek dažādas sporta nodarbības un ir pieejams peldbaseins, kā arī dažnedažādas kultūras un mākslas pasākumu vietas: jaunais radošo industriju kvartāls „Sporta 2”, kur meklējama kopstrādes vieta jaunuzņēmumiem „TechHub Riga”, Slow Food tirdziņi un „kim?” Laikmetīgās mākslas centrs.

Tepat piecu minūšu gājiena attālumā ir kafejnīca–kultūras telpa „Autentika”, desmit minūšu gājiena attālumā ir Karla fon Stricka villa un klubs „Piens”. Tepat ir arī plašas iespējas teātra cienītājiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Tīmeklī pamanīta viltus lietotne “FaceApp”, kas inficē ierīces
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “Politiķiem ir bail šo lietu kustināt.” Uzņēmēju diskusija par atbalstu aktīvai rīcībai
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Paaudžu maiņa “Skonto” grupā? Uzņēmumu vadību pārņem Rihards Rāvis
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
21 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
53 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
2 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
“Apollo 11”. ASV atceras Mēness uzvaru
45 minūtes