×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Foto: Pasaules koru olimpiādes dalībnieku krāšņais gājiens Vecrīgā

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pasaules koru olimpiādes dalībnieki otrdien devās gājienā pa Vecrīgu, kur izskanēja dziesmas kolumbiešu, indonēziešu, ķīniešu un krievu valodā, bet izraēlieši rādīja savu dejas mākslu, vēsta LETA.

Gājienu visā tā garumā no Doma laukuma līdz Esplanādei ieslēdza ciešs vērotāju pūlis. Visvairāk cilvēku gājienu vēroja laukumā pie Brīvības pieminekļa, kur pulcējās vairāki simti skatītāju. Pie “McDonald’s” restorāna Aspazijas bulvārī vairāki cilvēki bija uzkāpuši uz krēsliem, lai labāk redzētu gājienu. Ļaudis gājienu vēroja arī no blakus esošās viesnīcas un dzīvokļu logiem.

Skatītāji gājiena dalībniekus sagaidīja ar lielu entuziasmu un atbalstu, izrādot interesi gan par tālāku zemju kolektīviem, gan latviešiem. Īpašu atbalstu skatītāji izrādījuši Latvijas kolektīviem, kuri noslēdza gājienu, soļojot beigās.

Jau ziņots, ka no 9.jūlija līdz 19.jūlijam Rīgā notiek 8.Pasaules koru olimpiāde. Tajā piedalās 460 kori, kuros ir 27 000 dziedātāju. Olimpiādes dalībnieki Latvijā viesojas no 73 valstīm piecos kontinentos.

Olimpiādes mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīko nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju “Interkultur”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+