Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO. Pasniegtas “Austras koka” balvas tautas dzīvesziņas kopējiem0

Foto: Agris Priedītis

Aizvadītajā svētdienā, 9.decembrī, VEF Kultūras pils Kamerzālē notika Latvijas folkloras dižkoncerts un pirmo reizi tika pasniegta folkloras balva “Austras koks”, informē Latvijas Folkloras biedrība.

2018. gadā folkloras balvu “Austras koks” nominācijā par dzīvesziņas kopšanu un daudzināšanu saņēma Kokneses folkloras kopa “Urgas”, kas darbojas kopš 2005. gada, aktīvi kopj Kokneses un tuvākās apkārtnes nemateriālo mantojumu.

Šajā nominācijā balvu saņēma arī biedrība “Baltaine” – radošā māja Kokneses pagastā, kuras aktivitātes saistītas ar gadskārtu svētkiem, ģimenes godiem, kulinārā mantojuma meistarklasēm, kā arī mūzikas instrumentu spēli un rokdarbu radīšanu.

Nominācijā par mūža ieguldījumu balvu saņēma Marija Steimane, zināma arī kā Ručs, folkloras kopas “Suitu sievas” dalībniece. Latvijas folkloras dižkoncertu un folkloras balvas pasniegšanu rīko Latvijas Folkloras biedrība un Rīgas dome.

Koncertā piedalījās leģendārās folkloras kopas no Rīgas – “Grodi”, “Skandinieki”, “Vilkači”, Alsungas “Suitu sievas”, kā arī Jelgavas “Dimzēns”, Līvānu “Ceiruļeits” un Siguldas “Senleja”.

LA.lv