Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO. Pat Skotijas lietus neizjauca svētku sajūtu. Noslēgušās Latviešu dienas Edinburgā0

Foto: Latvijas vēstniecība Lielbritānijā

“Milzīgs lepnums par diasporas deju kolektīviem, koriem un folkloras kopām, kas mēroja tuvu un tālu ceļu ne tikai no Apvienotās Karalistes, bet arī citām Eiropas valstīm, lai tik krāšņi Skotija parādītu Latviju un latviešus,” vēsta Latvijas vēstniecība Lielbritānijā caur savu “Facebook” kontu.

“Latviešu dienas Edinburgā”, kas risinājās 7. aprīlī, bija pirmais šāds pasākums Skotijā. Festivāls pulcēja latviešu diasporas deju kopas, korus, folkloras kopas un amatniekus no Lielbritānijas, Eiropas un citām pasaules vietām.

Latviešu dienās notika parāde pie Edinburgas pils, kurā piedalījās arī Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže. Tāpat svētku uzrunas teica Skotijas valdības Eiropas lietu ministrs Bens Makferons un Latvijas goda konsuls Skotijā Džons Makgregors

“Svētku gājiena laikā Edinburgas ielas no krāšņajiem latviešu tautastērpiem un plīvojot Latvijas karogiem ieguva jaunas krāsas. Edinburgas cietokšņa pakājē esošajā estrādē tika izdejotas skaistākās latviešu dejas un izdziedātas skaistākās dziesmas,” ar lepnumu pauž Latvijas vēstniecība Lielbritānijā.

Vēstniecība pateicās Latviešu Biedrībai Skotijā par svētku organizēšanu un visiem lieliskajiem tautas deju kolektīviem, koriem un folkloras kopām par krāšņajiem svētkiem, kas tik skaisti Edinburgā parādīja latviešu kultūru un tradīcijas.

Savukārt dalībnieki pēc festivāla pauda pateicību rīkotājiem par brīnišķīgo notikumu. Tā Aija Leonoviča, kas pārstāv Mansfīldas latviešu deju kopu “Jumis” sociālajā tīklā “Facebook” raksta: “Patiess prieks bija būt Edinburgā un visu baudīt – caur latviešu dziesmām un dejām, smaidiem un satiktiem paziņām, jauniegūtiem draugiem. Tiekamies 4. maijā Kultūras dienā Mansfīldā!”

Jāpiebilst: kā katrā kārtīgā latviešu dziesmu un deju lielpasākumā, arī Edinburgā lija lietus, un, gluži tāpat kā citkārt šādos gadījumos, svētku dalībnieku degsmi tas nemazināja.

Edīte Lagzdiņa raksta: “Laiks visu izbojāja, bet, skatos, svētku prieks nav mazinājies… latvieši kā nekā…”

Vija Ferhill: “Tā bija latviešu sadziedāšanās un sadejošanās kulminācija! Šis ir vēsturisks brīdis, kad Skotijas lietus nespēja izjaukt svētku sajūtu, un visiem vēl vakarā pietika jautrības un spēka dziedāt un dancot līdz pirmajiem gaiļiem!”

Savukārt socioloģijas un mobilitātes pētniece Aija Lulle piebildusi: “Caur lietus dūmaku bildes izskatās vēl skaistākas!”

Plašāku fotogaleriju meklējiet Naura Iraida “Facebook” kontā.

LA.lv