Kultūra
Teātris un kino

FOTO: Pētījums par ģimenes dubultmorāli “Dirty Deal Teatro”0

Foto: Aivars Ivbulis

“Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvojusi traģikomēdija “Klubs Paradise”, kuru veidoja dramaturģe Justīne Kļava un režisore Paula Pļavniece.

Izrāde stāsta par četrām dāmām, kuras vieno ne tikai radniecīgas saites, bet arī biznesa un personīgās neveiksmes.

Četras jaunas sievietes satiekas kopīgi izveidotajā brančotavā “Paradīze”, kas no sapņa par ģimenes biznesu pārvērtusies par maksātnespējas procesa murgu. Risinot problēmas ar nodokļu parādiem, atklājas, ka arī viņu vecākiem 90.gados nav bijis biznesa ķēriena.

Dramaturģe Justīne Kļava par izrādi stāsta, ka tā “būtībā ir pētījums par ģimenes kā institūcijas dubulto morāli ekonomiski sarežģītos apstākļos. Mēs pētām kā dažādu paaudžu sievietes veicina sev līdzās esošo vīriešu visatļautības un varenības vai gluži otrādi – bezspēcības izjūtu apstākļos, kuros vīrietis neatkarīgi no savas būtības un sajūtām ir spiests rīkoties atbilstoši priekšstatiem par “īstu veci””.

Izrādes radošo komandu veido dramaturģe Justīne Kļava, režisore Paula Pļavniece, māksliniece Kate Krolle, skaņu mākslinieks Jēkabs Nīmanis, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, kā arī aktrises Samira Adgezalova, Anastasija Rekuta Džordževiča, Liena Šmukste, Elīna Vaska.

Izrāde “Klubs Paradise” būs redzama 7., 8. un 12. novembrī un 17., 18. un 20. decembrī plkst. 19.

LA.lv