×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

Foto: Pie Brīvības pieminekļa piemin komunistiskā genocīda upurus (1)

Foto LETAFoto LETA

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, vairāki simti iedzīvotāju šodien nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Ziedus pie Brīvības pieminekļa nolika valsts augstākās amatpersonas, Saeimas deputāti, ka arī deportācijas piedzīvojušie.

Gājiena dalībnieki, kuri iepriekš no Okupācijas muzeja ēkas devās pie Brīvības pieminekļa, rokās nesa ziedus un Baltijas valstu karogus ar sēru lentēm.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot klātesošos, sacīja: “Ir pagājuši tieši 75 gadi kopš tās šausmu nakts, kad vairāk nekā 15 000 Latvijas iedzīvotāju nakts tumsā tika pēkšņi izrauti no mājām un bija spiesti doties prom nezināmā virzienā, atstājot savu zemi un visu iepriekšējo dzīvi. 1941. gada 14. jūnija deportācijas, kā arī turpmākajos gados piedzīvotās aizturēšanas, aresti un slepkavības, ir notikumi, kurus mēs nekad neaizmirsīsim. Tie skāra gandrīz katru ģimeni Latvijā.”

Viņš uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāji ir daudz darījuši, lai 14. jūnija notikumi neatkārtotos. Vienlaikus viņš atgādināja, ka drošības situācija pasaulē šobrīd ir skaudrs atgādinājums, ka nekas nav garantēts un pašsaprotams. “Mums vienmēr jābūt modriem un gataviem aizsargāt savu valsti. Mums jābūt gataviem aizstāvēt Eiropas vērtības – brīvību, cilvēktiesības, cieņu un toleranci, jo uz šīm vērtībām balstās Latvija, “ sacīja prezidents.

“Strādāsim visi kopā, neatkarīgi no tautības, vecuma vai sociālā stāvokļa. Tagad jo īpaši svarīgi ir būt saliedētiem, veidojot Latviju par valsti, ar kuru varam patiesi lepoties, “ uzsvēra Vējonis.

Jau vēstīts, ka šodien visā Latvijā notiek atceres pasākumi, kas veltīti Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai, godinot aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dievs, svētī Latviju !

Draugiem Facebook Twitter Google+