×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Foto: Pie Ogres upes uzstāda mērlatu (2)

Foto - ogresfakti.lvFoto - ogresfakti.lv

Šorīt tika uzstādīta mērlata pie Ogres upes dārzkopības sabiedrībā “Ogre” teritorijas zemākajā vietā, līdz ar to ūdens līmeņa rādījumi upē tiks nolasīti trijās vietās, vēsta portāls ogresfakti.lv.

Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti pirms tam tikās ar pašvaldības vadību un speciālistiem, lai precizētu mērlatu uzstādīšanas vietas un apsekoja Ogres upes kritiskos posmus. Apsekojot Ogres upes krastus dārzkopības sabiedrības “Ogre” teritorijā, LVĢMC speciālisti secināja, ka mērlata jānovieto vietā, kas arī šī gada janvāra pirmajās dienās applūda un kas vienmēr ir bijusi pakļauta plūdu riskam.

LVĢMC speciālisti arī secināja, ka augšpus šī kritiskā upes līkuma – Krasta alejā pie 2. līnijas galapunkta – ūdens līmeņa noteikšanai ļoti labi varētu izmantot stāvajā upes krastā izbūvētās betona kāpnes, kurām tiks veikta punktveidu absolūtā augstumu piesaiste.

Savukārt trešā mērījuma vieta atrodas pie Norupītes sūkņu stacijas.

Kā jau informēts iepriekš, pēc mērlatas nolasāmajiem parametriem, ievadot tos tiešsaistes režīma tīmekļa vietnē, veidosies upes stāvokļa informācija par ūdens līmeni, ledus biezumu, sniegu uz ledus. Iegūtā informācija palīdzēs izvērtēt situāciju un savlaicīgi reaģēt uz plūdu riska draudiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas nu gan notikums…! LR kurā likvidēti desmitiem novērojumu posteņi, pēc tam kad upe aizskalojusi miljonus, pieskrūvē mērlatu pie grupu pārpalikuma?!

  2. tas kaut jelkā ietekmē ūdens līmeni?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.1
Alūksne +12.9
Daugavpils +15.9
Saldus +12
Liepāja +15.0
Jelgava +12
Ventspils +14.5
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+