×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
8. maijs, 2017
Drukāt

FOTO: pieci tūkstoši sieviešu skrien Mežaparkā

foto - Billijs Locsfoto - Billijs Locs

Svētdien jau piekto reizi notika vienīgais skrējiens Latvijā, kurš uz starta pulcē tikai dāmas. Lai gan Sportland Sieviešu skrējiens vispirms ir kopā būšanas svētki un tikai pēc tam sacensības, tāpat kā citus gadus, arī šoreiz tika noskaidrotas ātrāko finiša laiku īpašnieces.

Ierasto septiņu kilometru distances vietā šogad dalībniecēm bija iespēja sevi pārbaudīt un pierādīt kādā no piecu un desmit kilometru disciplīnām – skriešanā, iešanā vai nūjošanā. Piecu kilometru skrējiens visveiksmīgākais izrādījās Karīnai Helmanei- Soročenkovai (00:17:33), sportistei, kura jau iepriekšējās sezonās konkurentes pārliecinājusi par savu pārākumu. Otrā finišā atgriezās Lelde Kalniņa (00:19:09), bet trešā – Baiba Ažušele (00:19:50). Taču divu apļu garajā 10 kilometru trasē neuzveicama bija gulbeniete Linda Boldāne (00:38:49), aiz sevis atstājot fitnesa treneri Zandu Zariņu – Rešetinu (00:38:50) un vienu no vadošajām pusmaratonistēm Latvijā – Daigu Grickus (00:39:06).

Distanču maiņa bija tikai viens no šī gada Sieviešu skrējiena jauninājumiem. Pavisam citādu gaisotni jau tradicionālajam pasākumumam piešķīra arī cita sacensību centra atrašanās vieta. Līdz šim tā bija Mežaparka Lielajā estrādē, taču šoreiz centrālā pulcēšanās vieta un kņada notika Mežaparka Zaļajā teātrī. Šeit visas dienas garumā no pasākuma atklāšanas līdz pat apbalvošanas ceremonijas un grandiozajam izlozes noslēgumam par spraigu un košu atmosfēru rūpējās Intars Busulis un Armands Simsons. Pie dīdžeja pults par dalībnieču noskaņojumu rūpējās Magnuss Eriņš, bet muzikāli izklaidēja mūziķi – Miks Galvanovskis un grupas JEEB un The Citizens.

Saulainajās Mežaparka takās vairāk kā pieci tūkstoši aktīvu sieviešu skrienot, ejot gan ar, gan bez bērnu ratiņiem, kā arī nūjojot apliecināja spēku, kas rodas atbalstot vienai otru, kustoties plecu pie pleca kopā, bet pats svarīgākais – veltot laiku sev, atstājot ikdienas steigu un pienākumus mazliet tālāk kā citas reizes. Par pieveikto distanci ikviena saņēma pasākuma atbalstītāju sarūpētu finiša paku un piemiņas medaļu. Uz tās vēlreiz tika atgādināts šī gada Sieviešu skrējiena sauklis, kas svētdien Mežaparkā izskanēja simtiem reižu – Nekas mani nespēj apturēt.

Foto: Billijs Locs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+