Kultūra
Literatūra

FOTO. Piektā “Garā pupa” devusies pie lasītājiem0

Ģirta Raģeļa foto

Pirmdien, 10. septembrī, mūzikas namā “Daile” ar dzejas lasījumiem, spēlēm, bērnu apbalvošanu un jubilāru sveikšanu tika atklāts jau piektais atjaunotais dzejas krājums bērniem “Garā pupa”.

Pasākumu vadīja izdevuma sastādītāja un dzejniece Inese Zandere, bet ar skanīgiem meldiņiem un dziesmām apmeklētājus priecēja komponists Jēkabs Nīmanis.

“Dzejas dienu” ietvaros rīkotajā pasākumā tika prezentēta jaunā “Garās pupas” grāmata, kuras ilustratore šogad bija māksliniece Liene Mackus. Grāmatā publicēti šogad tapušie dzejoļi bērniem no vairāk kā 30 latviešu dzejniekiem, atdzejojumi, veltījumi mūžībā aizgājušajiem dzejniekiem kā arī apjomīga pašu bērnu rakstīto dzejoļu nodaļa. Tajā atrodami teju 60 skolēnu darbi, kurus lasīja un izvēlējās žūrija – režisors Andris Gauja un Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, dzejnieks Andris Akmentiņš, māksliniece Gita Treice un aktieris Andris Keišs.

Grāmata ir lielisks palīgs mācību procesā un vairo bērnu izpratni par dzeju, literatūru un latviešu kultūru. Lai veicinātu mūsdienu literatūras pieejamību reģionos, biedrība “Ascendum” Latvijas Nacionālajai bibliotēkai dāvinājusi 800 dzejas grāmatas “Garā pupa” eksemplārus, kuri nonāks publiskajās bibliotēkās visā Latvijā.

Galerijas nosaukums

LA.lv