Latvijā
Politika

FOTO: Roku rokā ar cieņpilnu attieksmi. VID apņemas kļūt laipnāks3

Foto: LETA/Zane Bitere

Šodien Krišjānis Kariņš pirmo reizi kā Ministru prezidents viesojās Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Kopā ar dienesta ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi tika pārrunātas VID aktualitātes, ēnu ekonomikas mazināšana un valsts iestādes darbinieku attieksmes jautājums.

Novērtē VID paveikto

“Ēnu ekonomika ir viens no lielākajiem mūsu tautsaimniecības attīstības kavēkļiem. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ mūsu pensijas ir tik mazas un investīciju līmenis tik zems. Ēnu ekonomika kropļo mūsu uzņēmējdarbības vidi,” stingrus vārdus pēc iepazīšanās vizītes sacīja Ministru prezidents K. Kariņš, kurš uzslavēja VID pēdējo gadu darbu.

“Šodienas tikšanās bija ļoti patīkama un interaktīva. Esmu gandarīts redzot, cik ļoti ieņēmumu dienests pēdējo gadu laikā ir mainījies un attīstījies uz labo pusi. Arī cīņa ar nodokļu nemaksātājiem VID notiek ļoti strukturēti un uzņēmumu analīzes rīki ir ļoti efektīvi. Nav noslēpums, ka mūsu valstī ir godprātīgi uzņēmēji, kas nomaksā visus nodokļus un ir arī tādi, kas to nedara.

Un tie, kas nodokļus nemaksā atņem algu ārstiem, skolotājiem un pensiju senioriem.

Tas ir viens no iemesliem, kādēļ ekonomiski neesam tik attīstīti, cik varētu būt. Taču tas, ko redzēju šodien, liecina – agri vai vēlu nodokļu nemaksātāji tiks izskaitļoti un atklāti. Par to ir liels prieks.”

Ministru prezidents tiekas ar VID ģenerāldirektori

Publiskajā telpā itin bieži nākas saskarties ar uzņēmēju sūdzībām par VID birokrātisko un nelaipno attieksmi. Īpaši pēdējā laikā, kad plašu ažiotāžu izpelnījās stāsts par restorānu, kas it kā tika slēgts VID darbību dēļ.

Attieksmes jautājumam pievērsās arī Ministru prezidents: “VID nav domāta kā represīva iestāde, kas kaitē uzņēmējiem darboties. Bet gan tāda, kas visiem tirgus dalībniekiem nodrošina vienādus spēles noteikumus. Tādēļ visiem VID darbiniekiem, kas ikdienā strādā ar klientiem, atgādinu, ka nodokļu maksātāji no valsts iestādēm sagaida laipnu attieksmi.”

Plāno samazināt nodokļu likmes

“Saprotam, ka laipna un cieņpilna attieksme pret uzņēmējiem ir tā, kas dot iespēju palielināt nodokļu ieņēmumus,” norādīja VID ģenerāldirektore I. Jaunzeme. “Laipna attieksme nemaksā neko, bet tā var dot milzīgu rezultātu.

Nodokļu maksātāji nav noziedznieki, tādēļ viss VID kolektīvs ir apņēmies pret viņiem tā neattiekties.

Mūsu mērķis ir brīvprātīga nodokļu nomaksa, jo tas ļautu pēc iespējas mazāk iejaukties uzņēmējdarbības lauciņā. Piemēram, Zviedrijā 90% nodokļu nomaksa notiek brīvprātīgi, bet pie mums – tikai 57% gadījumu. Tas nozīmē, ka valstiski mums ir uz ko tiekties. Tāpat pilnībā piekrītu Ministru prezidentam, ka ēnu ekonomika ir tā, kas bremzē mūsu attīstību. Esot ēnu ekonomikā, uzņēmumam nav iespējas apgūt jaunus tirgus un gūt izaugsmi. Tieši tādēļ tās apkarošana ir un arī būs mūsu galvenais uzdevums arī turpmāk. Kas ies roku rokā ar cieņpilnu attieksmi un brīvprātīgu nodokļu nomaksu.”

Taujāts, kā visas iepriekšminētās lietas panākt, K. Kariņš atbildēja: “Valdība iecerējusi līdz 2021. gada janvārim izskatīt esošo nodokļu sistēmu un reformas ietekmi. Identificēt trūkumus, ja tādi būs un tos uzlabot.

Saistītie raksti
Mans politiskais mērķis ilgtermiņā ir panākt, lai visi maksā nodokļus.

Tas, iespējams, ļautu samazināt nodokļu likmes un iekasēt naudu, ko pēcāk varētu novirzīt skolotāju algām, pensijām utml.”

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Ierobežos satiksmi Lietuvas prezidenta vizītes laikā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ārkārtas finanšu pieprasījumā Latvijas Radio lūdz šim gadam piešķirt 100 000 eiro
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
LU reģionālajās filiālēs aizpildīti 19% studiju vietu
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija vēlas Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē
43 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Ceļmalā baravikas lielākas par grozu! Laimīgie sēņotāji lielās ar guvumu
4 stundas