Sports
Citi sporta veidi

Gada sportisti Porziņģis un Ostapenko, komanda – Latvijas basketbola izlase 16

Foto – LETA, kolāža la.lv

Ceturtdienas vakarā notiek tradicionālā “Gada balvas sportā” ceremonija, nosaucot 2017.gada labākos Latvijas sportistus. Par tiem kļuva basketbolists Kristaps Porziņģis un tenisiste Aļona Ostapenko.

Par Gada sportistu līdzjutēju balsojumā kļuva Pauls Jonass, pārspējot gan Mairi Briedi, gan Aļonu Ostapenko.
“Pārsteigums. Paldies visiem tiem, kam benzīns rit asinīs,” Pauls Jonass neslēpa pārsteigumu, ka pārspējis divus tik izcilus sportistus.

Vieglatlēte Latiševa-Čudare iegūst gada uzlecošās zvaigznes balvu
Sprintere Gunta Latiševa-Čudare ceturtdien “Gada balvas sportā” ceremonijā tika nosaukta par 2017.gada Latvijas sporta uzlecošo zvaigzni.
Pašlaik 22 gadus vecā Latiševa-Čudare šogad uzvarēja Eiropas U-23 čempionāta 400 metru distancē, bet pasaules čempionātā bija ātrākā no Eiropas skrējējām, noslēgumā ierindojoties 12.vietā.
Savukārt pasaules Universiādē viņa izcīnīja sudrabu 200 metru skrējienā.
Uz gada uzlecošās zvaigznes godu pretendēja arī kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kurš triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā U-23 vecuma grupā, kā arī daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš šogad izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionātā.

Balvu “Paraugs sportā” saņēma ilggadējais Latvijas hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis kurš mums dāvājis neaizmirstamu emociju gammu 15 hokeja pavasaros, kā nereti dēvējam pasaules čempionātu, pēc kārtas.

Par Gada sporta skolotāju atzīta Valmieras sākumskolas skolotāja Signe Lūsiņa.

Latvijas Televīzijas specbalvu saņēma Latvijas basketbola valstsvienības kapteinis Jānis Blūms.

Par 2017. gada notikumu Latvijas sportā starp trīs pretendentiem tika nominēts Jūrmalā notikušais Eiropas čempionāts pludmales volejbolā.

Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos 2017.gadā ir Oskara Melbārža bobsleja četrinieks, svinīgajā pasākumā apbalvojumu saņēma dzelzs vīrs Daumants Dreiškens.

Artura Vaidera fonda pirms gada iedibinātā balva Gada labākajam sporta žurnālistam piešķirta Ingmāram Jurisonam no “Sporta Avīzes”. “Tas ir milzīgs pagodinājums. Svarīgi, ka šāda iniciatīva, jo šī balva ir ļoti svarīga. Sporta žurnālistika ir izšķirošā posmā, jo ir liela vēlme iet vieglākos ceļus. Šī balva ir ne tikai man, bet arī “Sporta Avīzes” kolektīvam 23 darba gadu garumā. Milzīgs paldies tēvam Egīlam Jurisonam (“Latvijas Avīzes” sporta nodaļas redaktors) un Armandam Pučem, bez kuriem es te nestāvētu. Arī visiem sportistiem, bez kuriem mūsu nodarbei nebūtu nekāda jēga,” saņemot balvu, sacīja Latvijas gada sporta žurnālists.

Par gada notikumu tautas sportā tika atzīts taku skriešanas seriāls “Stirnu buks”, kas 2017. gadā katrā posmā pulcēja vairāk par 2500 dalībniekiem, bet visā sezonā – vairāk nekā 18 000 skrējējus.

Latvijas gada treneris – par to 2017. gadā tika nosaukts svarcelšanas treneris Edgars Andruškevičs. Trenerim nesen tika veikta operācija, tādēļ veselības likstu dēļ Andruškevičs nevarēja saņemt klātienē. To saņēma viņa šobrīd spilgtākā audzēkne, pasaules čempionāta medaļniece, ventspilniece Rebeka Koha.

Par labāko sporta spēļu komandu atzīta Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība (5. vieta Eiropas čempionātā Turcijā); pārējās pretendentes bija Latvijas hokeja valstsvienība (10. vieta pasaules čempionātā) un Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība (6. vieta Eiropas čempionātā un kvalificēšanās pasaules čempionātam).
“Ko man nozīmēja komnda? Pirmkārt -tie ir spēlētāji. LBS mums nodrošināja tiešām lieliskus apstākļus. Apkalpojošoais personāls, medicīnas personāls – tā ir daļa no komandas. Šoreiz vietā būtu teiciens, ja kaut vienam patīk tavs darbs, tad tas ir labi padarīts darbs. Domāju, ka mēs patikām daudziem Latvijā,” sacīja Latvijas izlases nu jau bijušais galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

Par gada sportistu tehniskajos sporta veidos atzina pasaules čempionu motokrosā MX2 klasē Paulu Jonasu, pārējie pretendenti bija spīdvejists Andžejs Ļebedevs un autosportists Artis Baumanis.

Par Latvijas gada sportisti kļuva Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko, kura jau devusies uz Taizemi, kur šonedēļ aizvadīs pirmās pārbaudes spēles pirms jaunās tenisa sezonas.

“Tas bija vēsturisks gads. Latvijas vārds ir nests pasaulē visaugstāķajos līmeņos. To, ko viņa izdarīja, mēs tikai tagad sākam saprast. Aļona jau ir ieguvusi pasaules slavu. Skatoties Parīzes triumfa video, joprojām skrien skudriņas. 20 gados iegūt “Grand Slam” titulu – tas ir milzīgs sasniegums ne tikai Latvijā, arī pasaulē,” sacīja Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Galerijas nosaukums
LA.lv