×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. oktobris, 2015
Drukāt

FOTO: Pirmais pasaules diktāts latviešu valodā uzrakstīts (3)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Tiešsaistē internetā, kā arī klātienē sešās Latvijas pilsētās 3.oktobrī tika rakstīts pirmais pasaules diktāts latviešu valodā, aģentūru BNS informēja projekta pārstāve Olga Sukonnikova.

Viņa norādīja, ka interneta vietnē un sešās Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Valmierā – bija iespēja rakstīt aptuveni 300 vārdu garu diktātu, lai attīstītu latviešu valodas rakstītprasmi, audzinātu cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidotu ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, saliedētu sabiedrību, kā arī aicinātu cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.

“Diktāta teksts bija mūsdienu latviešu rakstnieka daiļdarba daļa, kas tika sakārtota atbilstoši latviešu valodas normām,” pavēstīja Sukonnikova. Viņa atzina, ka teksts bija sarežģītāks nekā skolas programmas diktāti.

Visu dalībnieku atzīmes tiks publicētas mājaslapā mēnesi pēc pasākuma norises. Interesenti, kuri būs rakstījuši diktātu klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri būs uzdevumu pildījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt mājaslapā.

Diktātu klātienē lasīja sabiedrībā pazīstami cilvēki – Dailes teātra aktieris Juris Kalniņš, Liepājas teātra aktieri Ināra un Aivars Kalnarāji, žurnāliste, filoloģe un literāte Inga Kaļva, Ventspils pilsētas domes Kultūras komisijas vadītāja Ilze Buņķe, Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvijā sabiedrībā visvairāk lietotai valodai ir jābūt latviešu.
    Citu valodu zināšanas tikai papildina mūsu valsts valodu cerams miera, cieņas un sadraudzības stiprināšanai.

  2. Malači! Izlabojāt kļūdu. Lai veicas!

  3. ģerevņas politika Atbildēt

    Masu psihozes notrulinātie cilvēciņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+