Latvijā
Sabiedrība

FOTO. Policija ar suņiem jau vaktē kārtību pirms leģionāru gājiena7

Foto – La.lv

Brīvības piemineklis, pie kura šodien, 16.martā, Rīgā notiks tradicionālais leģionāru piemiņas gājiens, šorīt jau pirms pl.9:00 ir apjozts ar dzeltenajām pūļa norobežošanas barjerām.

Kā novēroja portāls “La.lv”, barjeras veido pāris lokus, tādejādi ļaujot leģionāra gājiena dalībniekus norobežot no citiem interesentiem no malas.

Jau agrā rīta stundā pie Brīvības pieminekļa ir izvietoti vairāki policisti, kuri pieskata sabiedrisko kārtību. “La.lv” pamanīja gatavībā vairākus policistus ar dienesta suņiem, kuri pulcējās pie blakus esošās ēkas Brīvības ielā.

Kā ziņots, biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteikusi gājienu ar aptuveni 100 dalībniekiem. Gājiens sāksies ap plkst.11 pie Rīgas Sv.Jāņa baznīcas, turpināsies pa Kaļķu ielu, Brīvības bulvāri un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa. Savukārt biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” ir pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.7 līdz 13. Plānots, ka tajā piedalīsies 20 cilvēki.

Rīgas domē pieteikts bija vēl viens, biedrības “Latvijas Antinacistiskā komiteja”, plānots pasākums. Taču dome tam piemēroja ierobežojumus, nosakot, ka pasākums nevar norisināties vienlaicīgi un vienā vietā ar abu pārējo biedrību pasākumiem, tādēļ tai tika piedāvāti divi varianti – rīkot pasākumu vienlaicīgi, taču citā vietā, piemēram, Bastejkalnā, vai arī rīkot pasākumu Brīvības pieminekļa pakājē pēc abiem pārējiem pasākumiem.

Biedrību šādi ierobežojumi neapmierināja un tā vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar prasību domes noteiktos ierobežojumus atcelt. Tiesa prasību noraidīja, līdz ar to biedrības pārstāvis Josifs Korens aģentūrai LETA apstiprināja, ka biedrība pasākumu atcels pavisam.

Arī šogad leģionāru atceres dienā varētu notikt verbāli konflikti, tā savukārt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pieļāva Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass. Viņš pauda cerību, ka šie verbālie konflikti nepāraugs fiziskos.

Lūkass norādīja, ka arī šogad Rīgas Pašvaldības policija darbosies Valsts policijas izstrādāta drošības plāna ietveros. “Es neredzu, kāpēc lai mēs netiktu ar visu galā,” viņš uzsvēra.

Šogad 16.marta pasākumus pieskatīšot vairāk nekā 170 pašvaldības policijas darbinieku, kamēr pērn tika iesaistīti ap 150-160, piebilda Lūkass.

Kā ziņots, Rīgas dome ir atļāvusi visus 16.martā pieteiktos pasākumus galvaspilsētas centrā, taču vienam no tiem ir noteikti ierobežojumi.

Iekšlietu iestādēm nav informācijas par iespējamām provokācijām leģionāru atceres dienā, tomēr tās nevar izslēgt, ņemot vērā Saeimas vēlēšanu tuvošanos un nedēļas nogalē gaidāmās Krievijas prezidenta vēlēšanās, pēc Nacionālās drošības komisijas sēdes aģentūrai LETA iepriekš atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
LLU uzsāk jaunu apmācības programmu kokapstrādes nozarē
7 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Augstskola bez zinātnes? Aizvien meklē augstākās izglītības formulu
7 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Latvijas Reģionu apvienība izvirzījusi mērķi pārtapt partijā
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas