×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Foto: prezentē grāmatu ”Ilze Vazdika. Saldā katorga”

Foto: LETAFoto: LETA

Dailes teātra aktrises Olga Dreģe (no kreisās) un Ilze Vazdika piedalās grāmatas "Ilze Vazdika. Saldā katorga" atvēršanas svētkos.

Pirmdien Dailes teātra Mazās zāles foajē prezentēta literātes un žurnālistes Ingas Jērumas grāmata “Ilze Vazdika. Saldā katorga”, kas veltīta Dailes teātra aktrisei Ilzei Vazdikai. Grāmatas “Ilze Vazdika. Saldā katorga” atvēršanas svētkos autori un aktrisi sveikt ieradās Dailes teātra kolēģi, grāmatu un teātra draugi.

LETA vēsta, ka grāmata, ko klajā laidis apgāds “Zvaigzne ABC”, ir kā veltījums aktrisei viņas dzīves un darba jubilejā – Vazdika šovasar nosvinēja 70 gadu jubileju, bet pērn apritēja 50 gadi, kopš aktrise ienāca teātrī. Taču teātra un televīzijas skatītāju iemīļotās aktrises dzīve nav viņas dzīve vien. Vazdika ir daļa no stipras, talantīgas un draudzīgas aktieru ģimenes un arī krāšņs zieds Dailes teātra talantu dārzā.

Televīzijas skatītāji viņu vislabāk pazīst kā Mildu no seriāla “UgunsGrēks”, taču aktrises lomu sarakstā ir gan Raiņa Zane un Laimdota, gan Henrika Ibsena Solveiga, gan Rūdolfa Blaumaņa Trīne, gan kolorītā Edīte izrādē “Sievietes, sievietes”, gan lomas izrādēs “Zemes nodoklis”, “Pirmā grēka līcis”, “Raudupiete”, “Vējiem līdzi” un citās.

Par daudzajām nospēlētajām lomām Vazdika ir dāsni saņēmusi skatītāju mīlestību un profesionāļu atzinību, kā arī apbalvojumus – no “Spēlmaņu nakts” balvas līdz pat Triju Zvaigžņu ordenim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+