Sports
Citi sporta veidi

Foto: Prezentēti Latvijas olimpiskās komandas tērpi 16

Foto Valdis Semjonovs

Latvijas olimpiešiem, kuri startēs 2018.gada Phojnčhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs, apģērba ekipējums sastāvēs no 45 dažādām vienībām, paredzot apģērbu spēļu atklāšanas un slēgšanas ceremonijām, treniņiem un ikdienai.

Trešdien notika Latvijas komandas tērpu prezentācija. Apģērbu un aksesuārus darinājis Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sponsors, Polijas kompānija “4F”, ar kuru pērn tika noslēgts līgums uz četriem gadiem.

Olimpiskās komandas apģērbu kolekcija sastāv arī no dažādiem aksesuāriem – apaviem, cepurēm, cimdiem, somām un veļas. Kopā kolekciju veido 25 apģērba gabali, trīs pāri apavu, trīs somas un 14 dažādi aksesuāri.

“Mēs darījām visu iespējamo, lai šajā kolekcijā apvienotu mūsdienu tehnoloģijas, piemēram, augstas kvalitātes elpojošus bezšuvju audumus, ūdensnecaurlaidīgus materiālus un tradicionālos latviešu elementus,” prezentācijā norādīja uzņēmuma “OTCF”, kam pieder sporta preču zīmols “4F”, vadītājs Igors Klaja. “Kolekcijas krāsas ir balts, pelēks un latviešu tumši sarkanais tonis, kolekcijas dizains papildināts ar Latvijas Olimpiskās komandas identitātes zīmi – pinumu, kas simbolizē komandas spēku un vienotību,” stāstīja Klaja.

Galerijas nosaukums

Tikmēr LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzsvēra, ka jau otro reizi Latvijas komanda ir saņēmusi individuāli radītus tērpus ar to pašu nacionālo identitāti. “Viņi [“4F”] izpildīja mūsu prasības gan vizuāli, gan tērpu salikumā. Lūdzām būt vairāk vilnai un kokvilnai, jo braucam taču uz Ziemas olimpiskajām spēlēm. Tagad ar lepnumu varēsim braukt uz Dienvidkoreju,” prezentācijā sacīja Vrubļevskis.

Viņš uzsvēra, ka oficiālais ekipējumu piegādātājs “4F”, šobrīd nodrošina ar sporta apģērbu sešas nacionālās olimpiskās komitejas Eiropā – Polijas, Serbijas, Grieķijas, Horvātijas, Maķedonijas un Latvijas.

“Jaunā Latvijas komandas identitāte ļāva mums labi izskatīties un lepoties ar to jau Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs 2016.gada augustā. Tādēļ ceru, ka Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm sarūpētā tērpu kolekcija ļaus pozitīvi mūsu sportistiem izcelties uz citu valstu fona arī ziemā,” norādīja LOK vadītājs.

Kolekcijai ir izmantoti materiāli no ūdensizturīgiem un tajā pašā laikā elpojošiem audumiem, kas veiksmīgi aizsargā pret aukstumu un vēju, savukārt teflona apdare novērš ūdens absorbciju. Lāzera griezumi lielākai izturībai, ūdens necaurlaidīgi rāvējslēdzēji ar speciālu apdari kabatām, magnētiskās aizdares, atstarojoša un dekoratīva apdruka, skārienjutīga sistēma cimdiem un daudz citu aizraujošu elementu, kas izmantoti Olimpiskās kolekcijas radīšanā.

“Šajā kolekcijā mode saplūst ar tehnoloģijām. Inovatīvi risinājumi palīdz pārvarēt ekstremālos laika apstākļus. Standarta šuvju vietā mēs izlēmām izmantot metinātas šuves. Esam izmantojuši arī lāzergriešanas tehniku, lai palielinātu izturību. “Dermizax® 2L” ir laminēts audums ar divu slāņu membrānu, ko ražo japāņu firma “Toray”, vai trīsslāņu laminēts audums, kas aizsargā sportistus no sniega un spēcīga vēja. Augstākās kvalitātes rāvējslēdzēji “YKK” ar ūdensnecaurlaidīgu efektu izmantoti somām un apģērbiem lietainam laikam, lai efektīvāk aizsargātu apģērbu pret mitrumu. Vēl viena lieta, ar ko varam lepoties kolekcijas ietvaros ir dekoratīvie un ventilācijas elementi, kas, izmantojot latviešu pinuma rakstu, ir izgriezti ar lāzeru,” skaidroja “4F” vadītājs Klaja.

LOK darbs pie Latvijas sportistu apģērbu kolekcijas ilga 24 mēnešus. Pēc rūpīgas izpētes un diskusijām tika izveidota Latvijas Olimpiskās komandas vizuālā identitāte. Tā sastāv no komandas logotipa un pinuma. Olimpiskās komandas logotips sastāv no Brīvības pieminekļa trim zvaigznēm, uzraksta “Latvija”, kas ir veidots, par pamatu ņemot Latvijas karoga krāsu proporcijas (2:1:2), un olimpiskajiem apļiem.

Savukārt, lai vizuāli atveidotu Latvijas olimpiešu entuziasmu un spēku, ir izmantots grafisks elements – pinums, kas sastāv no trim atslēgvārdiem: “dzīvs – cilvēcisks, nevis mehānisks”, “pārdabisks – dabisks, nevis zinātnisks”, “emocionāls – garīgs, nevis fizisks”.

Novembrī olimpiskās kolekcijas apģērbu modeļu replikas būs iespējams iegādāties “4F” veikalos “Domina”, “Riga Plaza”, “Origo” un “Valleta”. Tāpat olimpiskā kolekcija no decembra vidus interesentiem būs nopērkama “Elektrum” Olimpiskā centra veikalā “Faniem.lv”.

2018.gada Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

LA.lv