×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

FOTO: Protestējot pret zaudējumu, mongoļu treneri novelk virsdrēbes

Mongolia's Mandakhnaran Ganzorig's coaches react after the judges announced that Uzbekistan's Ikhtiyor Navruzov won folling a video replay in their men's 65kg freestyle bronze medal match on August 21, 2016, during the wrestling event of the Rio 2016 Olympic Games at the Carioca Arena 2 in Rio de Janeiro. / AFP PHOTO / Jack GUEZMongolia's Mandakhnaran Ganzorig's coaches react after the judges announced that Uzbekistan's Ikhtiyor Navruzov won folling a video replay in their men's 65kg freestyle bronze medal match on August 21, 2016, during the wrestling event of the Rio 2016 Olympic Games at the Carioca Arena 2 in Rio de Janeiro. / AFP PHOTO / Jack GUEZ

Protestējot pret Mongolijas brīvā stila cīkstonim Mandahnaranam Ganzorigam it kā netaisnīgi atņemto bronzas medaļu, viņa treneri svētdien uzgāja uz cīņas paklāja un novilka virsdrēbes.

Svara kategorijā līdz 65 kilogramiem vienā no diviem bronzas fināliem Ganzorigs cīņas beigās atradās vadībā ar 7:6 pret Uzbekistānas cīkstoni Ihtijoru Navruzovu, taču sāka pāragri svinēt savu panākumu.

Ganzorigs septiņas sekundes pirms cīņas beigām, atzīmējot uzvaru, sāka skriet pa cīņas paklāju un atteicās ieiet satvērienā ar Navruzovu. Pēc finālsvilpes treneri Ganzorigam uzklāja virsū Mongolijas karogu.
Tomēr tiesneši par mongoļa izdarībām cīkstonim piešķīra vienu soda punktu. Mongoļi iesniedza protestu, kas netika apmierināts, tādējādi Ganzorigam tika piešķirts vēl viens soda punkts, kas noveda pie zaudējuma ar rezultātu 7:8.

Protestējot pret piešķirot zaudējumu, viens no Mongolijas treneriem dusmās novilka kreklu un trieca apģērbu un apavus pret cīņas paklāju. Tāpat viņš kliedza un ar atvērtām rokām izaicināja apkārtējos. Sākotnēji otrs Mongolijas treneris mēģināja apturēt savu kolēģi, bet vēlāk uzkurināja publiku un arī pievienojās savdabīgajam protestam. Lai abi iekarsušie treneri atstātu cīņas paklāju bija nepieciešama apsardzes iejaukšanās.

“Tas bija protests. Bija problēmas ar tiesāšanu. Ganzorigs uzvarēja ar rezultātu 7:6, bet tiesnešu lēmumu dēļ zaudēja. Tiesneši bija slikti, jo viņi atbalstīja tikai Navruzovu. Trīs miljoni Mongolijā gaidīja šo medaļu, bet tagad palikām bez godalgām,” teica mongoļu treneris Bjambarenčins Bajarra.

Savukārt Navruzovs nosodīja sava pretinieka izdarības cīņas beigās.

“Biju vadībā, bet tad viņš dabūja divus punktus. Vajadzēja turpināt cīņu, bet viņš sāka no manis bēgt. Viņš skraidīja pa apli. Tā nedrīkst darīt. Viņam vajadzēja kaut ko darīt vai vienkārši stāvēt, un viss būtu kārtībā. Es nekad nepadodos, vienmēr cīnos līdz beigām. Tiešām cerēju, ka viņam piešķirs soda punktus, jo tā uzvesties nedrīkst. Tomēr galu galā viss ir dieva rokās. Ganzorigs arī ir labs cīkstonis,” secināja Navruzovs.

Šajā svara kategorijā par čempionu tika kronēts Krievijas atlēts Soslans Ramonovs, kurš finālā ar 11:0 pārliecinoši sakāva Togrulu Asgarovu no Azerbaidžānas.

Pie bronzas medaļām tikmēr tika Navruzovs un Frenks Kamico no Itālijas.

Par medaļām Riodežaneiro cīnījās vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadalīja 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+