Sports
Motoru sports

FOTO: Rallija Talsi pirmajā dienā ātrākais Samsonas; līderis pēc pirmās dienas Rovanpera 16

Foto-Olafs Berķis

Autors: www.go4speed.lv

21. maijā Talsu pusē aizvadīta notikumiem bagāta rallija “Talsi” 1. diena, kurā visos dienas ātrumposmos ātrākos laikus uzrādīja lietuviešu Martina Samsona/Mindauga Varžas ekipāža. Tomēr, kā izrādījās rallija dienas nobeigumā, par rallija līderiem tomēr kļuvusi somu ekipāža Kalle Rovanpera/Risto Pietilainen. Iemesls – Samsona ekipāža saņēmusi vienas minūtes sodu par pāragru iebraukšanu laika kontrolē.

Diena sākās ar starta vietu izvēli pāris stundas pirms rallija starta, kurā noskaidrojās, ka kā pirmais ātrumposmos dosies Jānis Vorobjovs, viņam sekoja Filips Nivete un Ramūns Čapkausks. Kvalifikācijas uzvarētājs Martins Samsons izvēlējās septīto starta vietu, savukārt Kalle Rovanpera pirmās dienas ātrumposmos devās tieši aiz lietuvieša.

Samsons rallija vadībā izvirzījās jau ar pirmo ātrumposmu un bija praktiski neķerams. Vistuvāk viņam pietuvoties lietuviešu braucēji Vitauts Šveds un Vaitos Žala, kā arī jaunais somu braucējs Kalle Rovanpera. No cīņas jau pirms pirms rallija izstājās Ramūns Čapkausks, savukārt trešajā ātrumposmā izstājās arī Vaidots Žala.

Uzreiz aiz Kalles Rovanperas dienu pabeidza Vitauts Šveds, kurš jaunajam somu braucējam zaudē vien 1,06 sekundes. Trešaja vietā ierindojies Giedrus Notka. Ātrākais no latviešu braucējiem pirmajā dienā bija Jānis Vorobjovs, kurš dienu iesāka ar devīto laiku pirmajā ātrumposmā, tomēr spēja pakāpties uz piekto pozīciju pēc ceturtā ātrumposma. Dienu viņš noslēdzis ceturtajā pozīcijā, līderim Kallem Rovanperam zaudējot 24 sekundes.

Sīvas cīņas tika aizvadītas ar LRC3 klasē, kurā par līderpozīciju sīvas cīņas aizvadīja krievu sportists Rostilovs un Nikolajs Grjazins. Savu pieteikumu uz pirmo trijnieku izteicis arī Mārtiņš Sesks, kuram šis ir debijas rallijs pie Peugeot 208 R2 stūres. Diena noslēdzās par labu Grjazinam, kurš par nieka 0,98 sekundēm apsteidz Rostilovu. Sesks, zaudējot 19,18 sekundes, ierindojies trešajā vietā.

Galerijas nosaukums
LA.lv