Latvijā
Rīga

FOTO. Rīgā atklāts jaunais ugunsdzēsēju depo Jaunpils ielā1


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 2.daļas jaunā depo telpas Jaunpils ielā, 12.06.2019.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 2.daļas jaunā depo telpas Jaunpils ielā, 12.06.2019.
Foto: LETA/Sintija Zandersone

Šo trešdien, 12.jūnijā, svinīgi atklāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) un RRP 2.daļas jauno mājvietu – depo Jaunpils ielā 13, Rīgā, portālam “La.lv” pavēstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Agrita Vītola.

Jaunā depo svinīgās atklāšanas pasākuma laikā VUGD godināja cilvēkus, kas ir veicinājuši dienesta attīstību un sadarbojušies ar VUGD, lai ik dienu rūpētos par sabiedrības drošību.

VUGD apbalvojums Zelta zīme “Par nopelniem” tika pasniegta Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktorei Lienei Cipulei un Rīgas pašvaldības policijas priekšniekam Jurim Lūkasam. Savukārt Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs tika apbalvots ar Sudraba zīmi “Par nopelniem”.

Rīgā svinīgi atklāts jaunais ugunsdzēsēju depo Jaunpils ielā

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš, VUGD RRP priekšnieks Andrejs Vasiļevskis, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, kā arī Nodrošinājuma valsts aģentūras un depo ēkas būvnieku – SIA “Skonto Būve” pārstāvji.

Jaunpils ielas depo un administratīvo telpu būvniecība sākās 2016.gada decembrī, un šobrīd RRP 2.daļas ugunsdzēsēji glābēji jau dodas izsaukumos no jaunas, dienesta vajadzībām piemērotas ēkas.

Depo telpās ir dežūrmaiņas, administrācijas un apmācību telpas, garāžas bloks ar novietni ugunsdzēsības automobiļiem un speciālo automobiļu apkopes zona, kā arī 30 metrus augsts tornis šļūteņu žāvēšanai.

Ēkā ir piemērota ne tikai ugunsdzēsējiem glābējiem, bet arī Rīgas reģiona pārvaldes darbam. RRP uz jauno mājvietu ir pārcēlusies no ēkas Maskavas ielā 3. Tas nozīmē, ka turpmāk Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, tajā skaitā, Ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības nodaļas inspektori apmeklētājus pieņems Jaunpils ielā 13.

Jaunpils ielas depo ir pirmais šajā gadsimtā uzbūvētais ugunsdzēsēju depo Rīgā un septītais jaunuzceltais depo Latvijā. Aizvadītajos gados jauno depo uzbūvēti Cēsīs, Valkā, Skrundā, Ērgļos, Apē un Smiltenē.

Jaunā RRP 2.daļas depoceltniecības izmaksas ir 5 miljoni 107 tūkstoši 852 eiro un 60 eiro centi. Celtniecības darbu pasūtītājs bija Nodrošinājuma valsts aģentūra, bet to izpildītājs – SIA “Skonto būve”.

LA.lv