×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

FOTO: Rīgā iedegti 1991.gada janvāra barikāžu atceres ugunskuri (1)

Foto: Rīgas domeFoto: Rīgas dome

Rīgā 20.janvārī notiks plaši barikāžu atceres pasākumi, atzīmējot 25 gadus kopš vēsturiskajiem notikumiem, aģentūra BNS uzzināja 1991.gada barikāžu muzejā.

No plkst.15 līdz plkst.18 Bastejkalnā pie piemiņas akmeņiem bojāgājušajiem norīkos goda sardzi.

Plkst.15 notiks ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā, bet plkst.15.30 – 1991.gada barikāžu laukuma atklāšanas pasākums. Laukumā starp Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri, Torņa ielu un Smilšu ielu tiks atklāta plāksne ar informāciju par 1991.gada janvāra barikādēm.

Plkst.16.30 tiks iedegts ugunskurs pie Saeimas nama.

Bet plkst.19 Rīgas Doma sāksies 1991.gada barikāžu 25 gadadienai veltīts koncerts “Ar domu par rītdienu”, ko translēs arī uz ekrāna Doma laukumā.

1991.gada barikādēs valsts neatkarības atbalstītāji no 13. līdz 27.janvārim bija gatavi aizstāvēt brīvību pret iespējamām militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, izveidojot barikādes ap stratēģiskiem objektiem – Augstākās Padomes, Ministru Padomes, televīzijas ēkas un citiem.

20.janvārī pēc deviņiem vakarā sākās uzbrukums Iekšlietu ministrijas ēkai. Gāja bojā četri cilvēki – miliči Sergejs Konoņenko un Vladimirs Gomonovičs, skolnieks Edijs Riekstiņš un kinooperators Andris Slapiņš, bet vēlāk no gūtajiem ievainojumiem nomira arī kinooperators Gvido Zvaigzne.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Foto ar Ušakovu ir vienkārši aizvainojošs.

Draugiem Facebook Twitter Google+