×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2015
Drukāt

FOTO: Rīgā iesvēta jauno Svētā Antona Romas katoļu baznīcu (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Svētā Antona baznīcas iesvētīšanas svētki.

Sestdien Ķengaragā, Maskavas ielā 309A, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs iesvētīja Rīgas Svētā Antona Romas katoļu baznīcu.

Jaunuzcelto dievnamu var uzskatīt par brīnumu, jo tā celtniecība sākās tikai pirms nepilniem diviem gadiem un tā tapusi tikai par ticīgo saziedotajiem līdzekļiem.

Aptuveni 2,5 kilometru attālumā no jaunuzceltās baznīcas kādreiz jau atradusies Rīgas Svētā Antona baznīca. Arī tās celtniecībai lielāko daļu līdzekļu saziedoja ticīgie. Šīs Svētā Antona baznīcas mūžs Ķengaragā izbeidzies 1969.gadā – vairākus gadus pēc tās vērienīgas restaurācijas PSRS izdeva rīkojumu nojaukt dievnamu un vietā uzcelt sporta zāli.

Draudze palikusi bez savas baznīcas un līdz pat 2004.gadam pulcējusies pareizticīgo koka kapličā Ivana kapos Kalna ielā. Kad pareizticīgajiem vajadzēja pašiem savas telpas, draudze atkal palikusi bez savas pulcēšanās vietas.

Lai ticīgajiem Ķengaragā atkal būtu savs dievnams, Svētā Antona draudze 2009.gadā sāka meklēt vietu jaunajai ēkai. 2011.gadā tā iegādājās zemes gabalu, 2012.gada nogalē saņēma būvatļauju un sāka jaunās baznīcas celtniecību, kuras vadību uzticēja monsinjoram Oļģertam Daļeckim.

Baznīcas projekta autore ir Marija Zēberga, būvprojekta vadītājs – būvinženieris Edgars Stikāns, celtniecības ģenerāluzņēmējs – būvinženieris Guntars Počs, tehniskais uzraugs – būvinženieris Edgars Vieglais, celtniecības darbu vadītājs – būvinženieris Aleksandrs Smirnovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. paldies par skaisto baznicu un skaistajiem svetkiem sveta antona diena. pravestam labu veselibu kalpojot vel ilgus gadus un izaudzinat jaunus priesterus dieva druva.

 2. ” … tā tapusi tikai par ticīgo saziedotajiem līdzekļiem … ”
  !
  Būtu tie vientieši labāk saziedojuši pāris zupas virtuvēm !!!
  Baznīcas(visas) vienmēr muļķus aptīrījušas un izmālējušās par labdarēm …
  Fakts.

 3. Daleckim ilgus gadus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. novietoti 20 cilvēki Atbildēt

  ja nu tikai gadijumā gebhards brauc veciem cilvēkiem virsū.

  • Katoļi varētu būt iecietīgāki un, luturus ieraugot, nedrūzmēties, neapsaukāties un nekāpt viens otram uz kājām, vainu par saspiestiem pirkstiem noveļot uz luturiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+