Ekonomika
Bizness

Jauns un moderns: Rīgā nosēdies pirmais “Airbus” A321neo1

Publicitātes foto

Latvijā bāzētā zemo cenu aviokompānija “Primera Air” ir saņēmusi pirmo “Airbus” A321neo lidmašīnu, kura jau veikusi lidojumus no Hamburgas uz Kopenhāgenu un Bilundu un šonedēļ piezemējās starptautiskajā lidostā “Rīga”. Jaunais un modernais lidaparāts tuvākajā laikā dosies uz Apvienoto Karalisti, no kurienes “Primera Air” šodien uzsāk lidojumus uz Ņujorku (EWR) un drīzumā veiks reisus arī uz Vašingtonu, Toronto un Bostonu, portālu LA.lv informēja kompānijā.

“Mums ir lieliska iespēja būt līdzdalīgiem lielajās pārmaiņās aviācijas nozarē, kad ikvienam kļūst arvien pieejamāki starpkontinentālie lidojumi. Šīs pārmaiņas ir veicinājuši jaunākie tehnoloģiskie sasniegumi aviācijā un tādu modernu lidaparātu kā A321neo ienākšana tirgū, ko ar prieku un lepnumu izmantojam mūsu tālajos lidojumos, piedāvājot pasažieriem neredzēti zemas cenas, augstu pakalpojumu kvalitāti un lielisku servisu,” norāda kompānijas prezidents Andri Mārs Ingolfsons.

Gaisa kuģis A321 ir aprīkots ar jaunās paaudzes CFM Leap-1A dzinēju, kas ļauj veikt lidojumu līdz pat 4000 jūras jūdzēm. Tam ir zemāks emisiju un trokšņa līmenis, uzlabota lauka veiktspēja un aerodinamika, nodrošinot par 15% zemāku degvielas patēriņu nekā citām šobrīd izmantotām vienas ejas salona lidmašīnām. A321 ir 198 sēdvietas, tostarp 16 biznesa klasē.

Šī ir pirmā no trim A321neo lidmašīnām, ko “Primera Air” nomās no aviācijas līzinga kompānijas GECA. Vēl piecus A321neo tā īrēs no citiem uzņēmumiem, tai skaitā arī divus A321LR, šogad savu floti papildinot ar astoņām lidmašīnām. Turklāt “Primera Air” būs pirmā aviokompānija pasaulē, kura sāks veikt komerciālos reisus ar lidaparātu A321LR, kam ir vēl plašākas lidojumu diapazona iespējas nekā A321. Airbus ir paziņojis, ka šīs lidmašīnas veiktspēja uzstādīs jaunu lidojuma rekordu starp vienas ejas salona lidmašīnām, kas spēj veikt līdz pat 4750 jūras jūdzēm.

Jau vēstīts, ka “Primera Air” atvērusi jaunas bāzes Birmingemā (BHX), Stanstedas lidostā Londonā (STN) un Šarla de Gola lidostā Parīzē (CDG), no kurienes drīzumā uzsāks lidojumus uz Ņujorku (EWR), Bostonu (BOS), Vašingtonu (IAD) un Toronto (YYZ). Jau aprīlī aviokompānija uzsāks regulārus reisus no Rīgas uz Malagu, kā arī no Lielbritānijas uz Malagu, Palmu de Maljorku, Alikanti un Barselonu Spānijā un Haniju Krētas salā.

Tuvāko divu gadu laikā “Primera Air” plāno palielināt lidojumu skaitu no esošajām bāzēm, kā arī atvērt jaunus transatlantiskos maršrutus un bāzes.

“Primera Air” nodrošina regulārus lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā. Aviokompānija ir bāzēta Latvijā un Dānijā.

LA.lv