Ekonomika
Īpašums

FOTO: Rīgā pacelsies divi A klases darījumu centri: ieguldījumi 60 miljonu eiro apmērā0


Lietuviešu ieguldījumu pārvaldības sabiedrība „Capitalica Asset Management” sāk divu A klases darījumu centru „Verde” celtniecību Skanstes apkaimē Rīgā.
Lietuviešu ieguldījumu pārvaldības sabiedrība „Capitalica Asset Management” sāk divu A klases darījumu centru „Verde” celtniecību Skanstes apkaimē Rīgā.
Publicitātes foto

Lietuviešu ieguldījumu pārvaldības sabiedrība „Capitalica Asset Management” sāk divu A klases darījumu centru „Verde” celtniecību Skanstes apkaimē Rīgā.

Teritorijā, kas jau tiek uzskatīta par Latvijas galvaspilsētas jauno darījumu rajonu, tiks ieguldīti vairāk nekā 60 miljoni eiro.

Darījumu centrus projektējis latviešu arhitekts Andris Kronbergs.

Celtniecību paredzēts uzsākt šā gada rudenī, un centri tiks nodoti ekspluatācijā 2021. gadā.

„Capitalica Asset Management” vadītājs Andrjus Barštis norāda, ka uzņēmumu biroju tirgum Rīgā ir izcils potenciāls.

Pieprasījums pēc augsta līmeņa darījumu centriem nepārtraukti palielinās.

“Ņemot vērā šo tendenci, mēs nolēmām ieguldīt un izveidot ekskluzīvu darījumu centru kompleksu. Mēs uzskatām, ka ar draudzīgumu videi un lietotājiem, inovatīviem inženiertehniskajiem risinājumiem un tehnoloģijām „Verde” noteiks jaunu standartu augošajā Skanstes apkaimē un visā Latvijas galvaspilsētā,” skaidro A. Barštis.

A klases darījumu centru „Verde” kopējā platība kopā ar pazemes garāžu būs 45 tūkstoši kvadrātmetru.

Tādējādi tā būs viena no ievērojamākajām biroju ēkām Latvijas galvaspilsētā. Būvatļauja ir saņemta 14. jūnijā, un konkurss būvuzņēmējiem ir plānots vasaras beigās.

„Capitalica Asset Management” pieder vienam no lielākajiem lietuviešu uzņēmumiem SBA, kas darbojas nekustamo īpašumu, mēbeļu ražošanas un tekstila nozarē.

Galvenā uzmanība ilgtspējībai, zaļajai koncepcijai un funkcionalitātei

Rīgā būvēs divus A klases darījumu centrus

Arhitekts Andris Kronbergs labprāt pieņēma uzaicinājumu izstrādāt „Verdes” projektu.

Arhitekts uzskata, ka jaunie darījumu centri piedāvās vairākas oriģinālas iezīmes, kas tos var padarīt par vienu no spilgtākajiem projektiem Latvijas galvaspilsētā.

Ēka atradīsies 1,3 hektārus lielā zemesgabalā starp UNESCO aizsargāto Rīgas vēsturisko centru, kas ir slavens ar jūgendstila arhitektūru, un jauno pilsētu.

Zemesgabals atrodas starp šīm divām pilsētas daļām, un mantojuma aizsardzības prasības jaunbūvēm, it īpaši ēku augstumam un apbūves blīvumam, ir ļoti stingras.

“No arhitektūras viedokļa tas bija milzīgs izaicinājums, kas īstenojies oriģinālā koncepcijā un risinājumos, kas vērsti uz ilgtspējību,” stāsta A. Kronbergs.

Līdztekus ērtajai un prestižajai atrašanās vietai jaunais darījumu centrs izcelsies ar īpašu pievēršanos zaļajām koncepcijām, kā arī harmonijas starp darbu un atpūtu filozofijai.

Tas ir iešifrēts pašā projekta nosaukumā „Verde”.

„Vestibila jumts līdzināsies dārzam zaļā pakalnā. Tur tiks iestādīti koki, krūmi un puķes, kā arī siltajā sezonā darbosies kafejnīcas. Tā būs parkam līdzīga, dzīvīga zaļā zona. Tādu apstādījumu netrūks, jo uz ēkas 5. stāva tiks ierīkots jumta dārzs,” paskaidro latviešu arhitekts.

Projektēšanas posmā ēkas tika izstrādātas saskaņā ar BREEAM standarta „Excellent” kritērijiem.

Tas nozīmē, ka tās ir pietiekami ilgtspējīgas, videi un lietotājiem draudzīgas, kā arī energoefektīvas.

Saskaņā ar BREEAM sistēmu īpaša uzmanība ir pievērsta faktoriem, kas nodrošina biroju darbinieku veselību un labklājību, piemēram, apgaismojumam, ventilācijai, apkurei un zaļās enerģijas izmantošanai.

„Šis darījumu centrs būs izcils. Visa „Verdes” filozofija balstās uz līdzsvara un saskaņotības principiem. Mūsdienu cilvēkam, kas nevēlas iedalīt dzīvi posmos pirms un pēc darba, ir svarīga iespēja katru mirkli izmantot izdevīgi, tāpēc šī darījumu centra iemītniekiem nevajadzēs atlikt dzīvi — viņi varēs sportot un atpūsties, pusdienot vai vakariņot kopā ar ģimeni vai draugiem,” saka „Capitalica Asset Management” vadītājs Andrjus Barštis.

Viņš arī uzsver topošā darījumu centra elastību: uzņēmumiem, kas izvēlēsies „Verdi”, būs iespēja pārveidot biroja telpas un pielāgot tās savām vajadzībām.

Pensiju fondu ieguldījums

„Verde” piederēs nekustamo īpašumu fondam „Capitalica Baltic Real Estate Fund I”, ko pārvalda „Capitalica Asset Management”.

Līdztekus SBA grupai šajā fondā ieguldījumus veikuši sabiedrības „INVL Asset Management” pārvaldītie Latvijas un Lietuvas pensiju fondi un citi profesionāli investori.

Ieguldītāji varēs iegūt daļu no budžetā paredzētajiem 60 miljoniem eiro, izmantojot nekustamo īpašumu fonda (ieguldījumu sabiedrības) obligāciju emisiju, kas ļaus individuālajiem ieguldītājiem saņemt ienākumus no darījumu centru projektiem.

SBA grupā ietilpstošā „Capitalica” plāno ar obligācijām piesaistīt līdz pieciem miljoniem eiro un ieguldīt tos darījumu centros Rīgā.

Pirmajā izplatīšanas posmā obligācijas par vairāk nekā trim miljoniem eiro jau ir parakstījuši un nopirkuši vairāk nekā 70 ieguldītāji.

Līdztekus Rīgā izstrādātajam projektam „Capitalica Baltic Real Estate Fund I” pārvalda arī darījumu centru „135” Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, darījumu centru „Kauno dokas” pie Neres Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā un tirdzniecības centru „Luizė”, kas atrodas Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā.

„Capitalica Asset Management”, kas pārvalda „Capitalica Baltic Real Estate Fund I”, aktīvi nodarbojas ar komerciālo nekustamo īpašumu pārvaldību Baltijas valstīs.

Šī ieguldījumu pārvaldības sabiedrība ir dibināta 2016. gadā.

80 procenti „Capitalica Asset Management” akciju pieder vienai no lielākajām lietuviešu kapitāla uzņēmumu grupām SBA, 20 procenti akciju pieder Andrjum Barštim piederošajam uzņēmumam „Fox Holdings”.

SBA grupai līdztekus „Capitalica Asset Management” pieder nekustamo īpašumu inovāciju uzņēmums „Urban Inventors”, kas pārvalda darījumu zāli „Green Hall” Viļņā, „Business Leaders Centre” (BLC) Kauņā, kā arī saistīto darījumu centru BLC2, kura celtniecība turpinās.

SBA grupa pārvalda arī vissvarīgāko mēbeļu ražošanas grupu Baltijas valstīs, kurā ietilpst ražotāji „SBA baldų kompanija”, „Klaipėdos baldai”, „Šilutės baldai”, „Germanika”, „Visagino linija”, „Mebelain”, un „Kauno baldai”.

Saistītie raksti

Tāpat SBA pieder Centrāleiropā un Austrumeiropā lielākā tekstilgrupa „Utenos trikotažas” kopā ar uzņēmumiem „Šatrija” un „Mrija”.

SBA konsolidētie pārdošanas ieņēmumi 2017. gadā sasniedza 313,1 miljonu eiro. Grupā strādā piectūkstoš darbinieku, tās ražojumi tiek eksportēti uz vairāk nekā 50 valstīm.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā deviņos mēnešos saražoja par 11,2% mazāk elektroenerģijas
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Iedzīvotāji vairāk nekā miljons reizes izmantojuši eParaksta rīkus
14 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Auditorkompānija: Ļoti reti nav iespējams noteikt uzņēmuma patieso labuma guvēju
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
Veikalā liedz maksāt ar maza nomināla monētām. Vai būs izmaiņas visā Latvijā?
5 stundas
LE
LETA
Sports
Ostapenko Luksemburgā pārliecinoši iesoļo pusfinālā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Paziņo, kad ekspluatācijā nodos Okupācijas muzeja ēku 1
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācijas policija pastiprinās robežas kontroli
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sestdien spīdēs saule un gaiss iesils līdz + 17 grādiem
10 stundas