Mobilā versija
+14.4°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 22. augusts, 2017
19. marts, 2017
Drukāt

FOTO: Rīgā pēc senču tradīcijām svin Lielo dienu (1)

Foto - LETA. Lielās dienas svinības Līvu laukumāFoto - LETA. Lielās dienas svinības Līvu laukumā

Šodien, atzīmējot Lielo dienu, Rīgā notika veselības un skaistuma veicināšanas rituāli, putnu dzīšana, šūpoļu kāršana, kā arī Lieldienu laika spēles un sadziedāšanās.

Lielās dienas svinēšana norisinājās daudzviet pilsētā, tostarp Vecrīgā, Līvu laukumā, kur skanēja Lieldienu dziesmas un apdziedāšanās, tika pušķotas šūpoles, krāsotas olas, notika dažādas Lieldienu laika spēles un rotaļas, olu kaujas un ripināšana, kā arī sadancošana. Un, protams, neiztrūkstošā šūpošanās, lai nodrošinātu labu vasaru.

Lielās dienas sagaidīšanu un svinēšanu vadīja Rīgas folkloras kopas “Ģrodi”, “Garataka”, “Skandinieki”, “Savieši”, “Lāns”, ”Krulla”, “Berendejka”, “Dandari”, “Vilcenes”, “Vilkači”, “Rija”, “Laiva”, Rīgas Danču klubs un ciemiņi – Bārbeles, folkloras kopa “Tīrums” un Katlakalna folkloras kopa “Rāmupe”.

Pavasara atnākšanu tautas tradīcijās iezīmē vairākas svinamās dienas gandrīz mēneša garumā – jau sākot no Austrām jeb Pūpolnīcas, ko atzīmējam marta vidū. Vēlāk nāk Ģērda jeb Kustoņu diena, un tad jau pati, Lielā diena, kam seko vēl vairākas svarīgas dienas – Bendiks, Ganu diena un visbeidzot Māras diena. Šis laika posms ir saistīts ar Zemes mātes atmošanos un atjaunošanos. Mostas auglības spēki, diena kļūst garāka par nakti un gaisma svin galīgo uzvaru pār tumsu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tie puķainie lakati ar bārkstīm un citi slāviskie elementi ļauj secināt, ka tur novēloti tika svinēta Masļeņica.

Jaunajā sezonā vairākos teātros būtiskas izmaiņas štatā (2)Jauna teātra sezona vienmēr raisa interesi – kādi autori ieraudzīs skatuves gaismu, kuriem režisoriem tiks uzticēti iestudējumi un par ko teātris tajā runās.
Draugiem Facebook Twitter Google+