×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. maijs, 2017
Drukāt

FOTO: Rīgā Stacijas laukumā notiek pasākums “Latvijas ekspresis simtgadei” (6)

Latvijas simtgades ekspresis  piestāj Rīgā. Foto - Timurs Subhankulovs/Latvijas AvīzeLatvijas simtgades ekspresis piestāj Rīgā. Foto - Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Šodien Stacijas laukumā norisinājās pasākums “Latvijas ekspresis simtgadei”.

No 26.maija līdz 28.maijam cauri visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā devās speciāls vilciena reiss “Latvijas ekspresis simtgadei” ar vairāk nekā 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem.

Gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus un Latvijas valsts simtgadi, īpašais vilciens piestāja 12 Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, kur kori “Balsis”, “Monēta” un “Rīga”, deju ansambļi “Ačkups”, “Auda”, “Dardedze” un vietējie mākslinieki trijās dienās sniedza 12 koncertus, kurus iedzīvotāji varēja apmeklēt bez maksas.
Vilciens savu maršrutu sāka Latgalē – Indras stacijā.

Pasākumā Rīgā piedalījās galvaspilsētas kori, Tautas deju ansambļi un kolektīvi, kas koncerta programmā idejiski atspoguļoja atziņu, ka “visi ceļi ved uz Rīgu”. Galvaspilsētas mūziķi un dejotāji sagaidīja “Latvijas simtgades ekspreša” braucējus, lai kopīgi muzicētu, dziedātu un dejotu.

Stacijas laukumā iedzīvotāji varēja noklausīties pūtēju orķestra atskaņoto un koru izpildīto mūziku, kā arī vērot latviešu skatuviskās dejas. Bija arī iespēja vērot kolektīvu sadancošanos un iesaistīties sadziedāšanā, kurā skanēja maestro Raimonda Paula dziesmas. Kopumā pasākumā piedalījās ap 400 dziedātāju, dejotāju un mūziķu.

Koncerta apmeklētājus priecēja Jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”, Latvijas Universitātes (LU) jauktais koris “Aura”, LU jauktais koris “Juventus”, LU Tautas deju ansamblis “Dancis”, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” deju kolektīvs “Rēvele” un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas deju ansamblis “Pērle”. Pasākumu vadīja aktieris Gints Grāvelis.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. sukas liek cilvekiem aizmirsties kas te notiek te vajag revoluciju nevis dziesmu deju svetkus

  2. paprieksu vel nodzivojiet lidz tai dienai baigi saubos

  3. publikai Origo stacijas laukumā šis pasākums ir kā bērt pērles silē.

  4. Paldies,Incukalna ari bija labs pasakums

Draugiem Facebook Twitter Google+