Ekonomika
Īpašums

FOTO: Rīgas centrā atjaunots greznais dzīvokļu nams0


Renovētais Rīgas centra nams Lāčplēša ielā 13.
Renovētais Rīgas centra nams Lāčplēša ielā 13.
Publicitātes foto, kolāža: "LA.lv"

Atjaunotais greznais 28 dzīvokļu nams Rīgas centrā – Lāčplēša ielā 13 – ir pirmais jaunais projekts, kas saviem klientiem piedāvās daudznozaru uzņēmuma „Reaton” programmu „Mājokļa saimnieks”.

Programma paredz, ka jauno dzīvokļu īpašnieki varēs prognozēt sava dzīvokļa remonta izmaksas un ērtāk un vienkāršāk izvēlēties apdares materiālus.

Rekonstruētais sešstāvu nams Lāčplēša ielā 13 ar izbūvētu jumta stāvu, kas celts 1900. gadā pēc eklektisma stila meistara, arhitekta Kārļa Johana Felsko projekta, ieguva 2.vietu konkursā „Latvijas Būvniecības Gada balva 2018” nominācijā „Fasāžu rekonstrukcija”.

Šī ēka ir daļa no kvartāla attīstības plāna, un ir viens no kopumā četriem namiem, kas veido jauno, estētiski pievilcīgo kvartālu Baznīcas ielā posmā starp Lāčplēša un Ģertrūdes ielu un harmoniski papildina Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcas apkaimes jūgendstila apbūvi.

Ēkas atjaunošanas procesā Lāčplēša ielā 13 tika renovēta ēkas fasāde un koptelpas: veikta visu logu nomaiņa ar dubultajiem koka pakešu logiem, pilnībā renovēta kāpņu telpa — dekoratīvās kāpņu margas un kāpņu segums, tika ierīkots ēkas māksliniecisks apgaismojums.

Dzīvokļiem tika uzstādītas jaunas ieejas koka durvis, ēkā tika izbūvēts jauns lifts un ierīkota videonovērošanas sistēma.
Renovētais Rīgas centra nams Lāčplēša ielā 13.
Nama renovācijas laikā dzīvokļi saglabājuši iepriekšējo veidolu, jo iekštelpu labiekārtošana tika atstāta jauno īpašnieku ziņā, lai tie varētu tos labiekārtot pēc savām vēlmēm.

“Ikdienā komunicējot ar gan potenciālajiem pircējiem, gan jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri iegādājušies vairāk nekā trešdaļu no projektā esošajiem dzīvokļiem, redzējām, ka ir liela interese par komforta līmeņa uzlabošanu, skaidroja nekustamo īpašumu uzņēmuma „Baltic Sotheby`s International Realty” pārdošanas konsultante Laura Semjonova.

Tādēļ, lai atvieglotu jauno īpašnieku ikdienu un tādu pietiekami sarežģītu procesu kā dzīvokļa remontdarbi jaunajiem īpašniekiem, projekta attīstītājs izveidojis sadarbību ar pieredzējušo uzņēmumu „Reaton”, kas katram pašlaik tirdzniecībā esošajam dzīvoklim izstrādājis divus apdares variantus, bet potenciālajam pircējam būs tikai jāizvēlas tas, ko viņš grib realizēt un var atļauties, ja esošais iekštelpu remonts neatbilst klienta vēlmēm.

Ja šādā sadarbībā būs interese iesaistīties arī tiem 11 jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri jau iegādājušies īpašumu projektā, tie arī varēs pieteikties šai programmai.

“Pirmā reize, kad cilvēki varēs sīkāk iepazīties ar šo piedāvājumu, būs City24.lv rīkotajā atvērto durvju dienu maratonā 11. maijā, kad projektā gaidīsim visus interesentus, laikā no plkst. 11 līdz plkst. 16,” paskaidro L. Semjonova.

„Reaton” arhitektūras un celtniecības centra veikala vadītāja Egita Spunde: „Nams Lāčplēša ielā 13 ir pirmais jaunais projekts, kurš piedāvā „Reaton” programmu „Mājokļa saimnieks”. Tā ir jauna programma, ko esam izstrādājuši saviem klientiem, lai apdares materiālu izvēli padarītu ievērojami ērtāku un vienkāršāku.”

Arī ar „Reaton” speciālistiem interesenti varēs satikties 11. maijā atvērto durvju dienā projektā Lāčplēša ielā 13, kur varēs apskatīt gan apdares materiālu paraugus, gan arī apskatīt interjera dizaineres Diānas Pozņakas izstrādātās vizualizācijas, kas sagatavotas kā paraugs konkrētiem dzīvokļiem projektā.

Projekta Lāčplēša ielā 13 attīstītāja, uzņēmuma „Axi Invest” pārstāvis Nomunds Lojāns: „Lai mūsu klientiem piedāvātu ērtu un ātru remontdarbu veikšanas iespēju, sākām šādu sadarbību ar „Reaton”, apzinoties, ka dzīvokļu iekštelpās renovācija nav veikta un kādam esošais remonta līmenis var nešķist pietiekami pievilcīgs vai moderns.”

Saistītie raksti

Lāčplēša ielā 13 atjaunošanas darbu pasūtītājs ir „Axi Invest”, rekonstrukcijas projekta autore – „Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018” laureāte arhitekte Ilze Mekša. Ieguldījumi nama Lāčplēša ielā 13 renovācijā ir tuvu miljonam eiro.

Ēka ir daļa no atdzimušā Rīgas pilsētas centra kvartāla Baznīcas ielas posmā starp Lāčplēša un Ģertrūdes ielu, kurā ietilpst arī divi premium klases nami „Club Central Residence” un moderns veselības centrs.
LA.lv