Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ceturtdien ar rezultātu 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) savā laukumā piekāpās Minskas “Dinamo” vienībai no Baltkrievijas.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Pirmie divi vārti tika ielaisti 14 sekunžu laikā septītajā minūtē – vispirms vairākumu realizēja Minskas vienības labākais snaiperis Aleksandrs Materuhins, bet brīdi vēlāk izcēlās arī Aleksandrs Pavlovičs. Savukārt 17.minūtē trešos vārtus iemeta Ņikita Komarovs.

Ceturtos vārtus otrās trešdaļas 14.minūtē, realizējot vairākumu, guva Jevgēņijs Ļisovecs, bet trešajā trešdaļā goda vārtus rīdziniekiem iemeta Māris Bičevskis.

Spēli rīdzinieku vārtos iesāka Jānis Kalniņš, bet pēc trešās ielaistās ripas viņu nomainīja Jakubs Sedlāčeks.

Jau no spēles pirmajām minūtēm pārsvars piederēja viesiem, ko viņi arī pārvērta rezultātā – septītajā minūtē uz divām minūtēm par turēšanu tika noraidīts Oskars Cibuļskis, un vairākumu jau pēc desmit sekundēm realizēja Materuhins. Savukārt 14 sekundes vēlāk ātrā uzbrukumā Pavlovičs iemeta arī otros vārtus. Turpinājumā arī Rīgas “Dinamo” tika pie vairākuma, bet tajās bīstamākus momentus izveidoja tieši Baltkrievijas komanda, kas turpināja dominēt un trešajā minūtē guva trešos vārtus, kad Dmitrija Korobova metienu vārtu priekšā pielaboja Komarovs.

Arī otrajā trešdaļā pārsvars bija Minskas vienībai, bet Rīgas “Dinamo” veica trīs izgājienus pret Bena Skrivensa sargātajiem vārtiem un radīja ļoti labas iespējas. Vispirms mazākumā izskrēja Pjotrs Sčastļivijs, turpinājumā to vienādos sastāvos iespēja arī Gunārs Skvorcovs, bet otrā mazākuma laikā bija vēl viens Rīgas “Dinamo” izgājiens. Tomēr otro vairākumu Minskas “Dinamo” spēja realizēt, kad individuāli sekmīgi nospēlēja Ļisovecs. Līdz ar to pēc otrās trešdaļas mājinieki zaudēja jau ar 0:4.

Trešajā trešdaļā pēc pārkāpuma pret Tima Sestito rīdzinieki beidzot realizēja vairākumu, kad izcēlās Māris Bičevskis. Skaitliskajā vairākumā Latvijas komanda nebija iemetusi piecās spēlēs pēc kārtas. Kopumā spēle ritēja daudz mierīgāk un Rīgas “Dinamo” piedzīvoja neveiksmi.

Rīdziniekiem šajā mačā joprojām nepalīdzēja traumētie līderi Koltons Gilīss, Guntis Galviņš un Džastins Šags.

Rīdziniekiem novembris bijis diezgan veiksmīgs, jo tā laikā pirmo reizi šosezon izdevās gūt četras uzvaras pēc kārtas, bet kopumā šomēnes astoņos mačos gūti pieci panākumi. Tas viss noticis pēc Sanda Ozoliņa pievienošanās komandas treneru kolektīvam.

Zīmīgi, ka šis mēnesis tika iesākts ar uzvaru savā laukumā tieši pret Minskas “Dinamo” (4:3), kad Gints Meija panākumu nesošos vārtus iemeta pamatlaika pēdējā sekundē. Tāpat vienības savā starpā tikās septembrī, kad Latvijas komanda izbraukumā cieta neveiksmi ar 1:2.

KHL pastāvēšanas vēsturē šie klubi spēlēja 31.reizi un tagad Minskas “Dinamo” komanda tikusi pie 16 uzvarām.

Pēdējā laika sekmīgais Latvijas vienības sniegums nepalika nepamanīts arī līgas vadībai, jo iepriekšējās nedēļas KHL labākā vārtsarga balvu saņēma šī turnīra debitants Jānis Kalniņš. Šī bija pirmā reize šosezon, kad kāds no Rīgas “Dinamo” hokejistiem kādā no pozīcijām tika nosaukts par KHL nedēļas labāko spēlētāju.

Turpinājumā Latvijas klubs “Arēnā Rīga” aizvadīs vēl divas spēles, kas turklāt šajā vietā būs noslēdzošās šogad – sestdien Rīgas “Dinamo” tiksies ar aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Somijas komandu Helsinku “Jokerit”, kamēr 30.novembrī gaidāms duelis pret Ufas “Salavat Julajev”.

Tikmēr četras decembrī gaidāmās mājas spēles tiks aizvadītas Tallinā un Piņķos, jo “Arēnā Rīga” notiks pasaules čempionāts florbolā. Nākamos izbraukuma mačus rīdzinieki aizvadīs vien neilgi pirms Ziemassvētkiem.

Rīgas “Dinamo” ar 29 punktiem 33 mačos Rietumu konferences kopvērtējumā joprojām ir pēdējā vietā starp 14 komandām, bet no izslēgšanas turnīra zonas tā pašlaik atpaliek par 22 punktiem.

Savukārt Minskas “Dinamo” ar 54 punktiem pacēlusies uz konferences sesto pozīcijā, turklāt pēdējos sešos mačos šī komanda guvusi piecas uzvaras.