Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Rīgas jūras līča regatē ūdeņus “vago” 33 jahtas0


Rīgas jūras līča regatē startē 33 jahtas.
Rīgas jūras līča regatē startē 33 jahtas.
Publicitātes foto

Otrdien ar startu Rojā sākās Rīgas jūras līča regate, kurā piedalās 33 jahtas no visām Baltijas valstīm.

Pirmajā sacensību dienā dalībnieki mēroja distanci no Rojas uz Montu ostu Sāmsalā (Igaunijā), par provizoriskajiem līderiem divās klasēs kļūstot Latvijas jahtām, bet vēl vienā, vadībā esot igauņu burātājiem.

“ORC” klasē vadībā ir komanda no Igaunijas “Extreme” ar kapteini Aisti Kalanaviču, “LYS1” klasē vadībā ir komanda no Latvijas “Project A1”, kuru stūrē kapteinis Jānis Norde, bet “LYS2” klasē pirmo etapu visātrāk veica cita Latvijas komanda “Sarmatija” ar kapteini Zigmāru Zandersonu uz komandtiltiņa.

Šie rezultāti vēl ir provizoriski, jo regates sacensību Protesta komitejai iesniegts viens protests. Tāpēc galēja pirmā posma rezultātu izskatīšana notiks tik trešdienas vakarā Kuresāres ostā, kur Protesta komiteja būs pilnā sastāvā un izvērtēs iesniegtā protesta pamatotību.

“Vakar bija, tā saucamais, mūsu vējš un katrai jahtai tas ir dažāds. Tas arī ļāva šoreiz apsteigt citas klases komandas. Arvien prognozes ir nestabilas un turpmākajās dienās ir grūti paredzēt, kā mums veiksies. Bija pat bažas, ka vēja stiprums varētu būt uz robežas, lai atceltu kādu no posmiem. Tāpēc tagad ceram, ka varēsim veikt parējos posmus”, komentāru par pirmās dienas regati sniedz “LYS1” klases šā brīža iespējamais laureāts Jānis Norde.

Rīgas jūras līča regates pirmā diena

Sadarbībā ar “Intelligent Systems” notiek dalībnieku jahtu globālā pozicionēšana, kas regates mājaslapā ļauj sekot sacensību norisei un redzēt jahtu atrašanās vietas reālā laikā. Sekot regatei ir iespējams mājaslapā www.gorr.lv.

Šīs sacensības vienlaikus ir arī 2019.gada Latvijas Atklātais jūras burāšanas čempionāts un jauniedibinātā Livonijas kausa izcīņa. No trīs Baltijas valstīm savā starpā sacenšas 33 komandas, kuras sadalītas trīs klasēs.

Dalībnieku vidū ir arī šā brīža “ORC” klases pasaules čempioni – komanda “Sugar2” no Igaunijas un kapteinis Ots Kikass. Līdz ar to pamatīga intriga tiek saglabāta, kuru Baltijas valstu komandas iegūs pirmo Livonijas kausa trofeju, kas simbolizē Latvijas jūras burāšanas tradīciju atdzimšanu.

Saistītie raksti

Kopumā regate viesosies piecās pilsētās Latvijā un Igaunijā, katru dienu startējot posmam no citas ostas. Regates dalībnieki trešdien mēro distanci no Montu ostas uz Kuresāri Sāmsalā, bet 27.jūnija rītā tiks dots starts īpašai ģenerālsponsora “Linstow Center Management” posmam, kas veltīts Baltijas jūras tīrībai. Savukārt 28.junijā regate atgriezīsies Latvijā, piestājot Kuivižos, kur jau nākamajā dienā, 29.jūnijā, sacensības tiks noslēgtas pēc īso distanču posma.

Rīgas jūras līča regati organizē Latvijas Zēģelētāju savienība sadarbībā ar Latvijas Jūras burāšanas asociāciju un Sāmsalas jūras burāšanas asociāciju.

LA.lv