Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Rīgas maratona finišētāji saņems skaistu Mildas medaļu2

foto – LETA

Maijā gaidāmā “Lattelecom” Rīgas maratona organizatori centīsies izpildīt Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “Zelta” kvalifikācijas zīmes kritērijus, rīkotāji trešdien pavēstīja preses konferencē.

“Lattelecom” Rīgas maratonam jau kopš 2012.gada ir IAAF “Bronzas” kvalifikācijas zīme, bet šogad organizatori pauduši apņēmību tikt pie augstākās kvalifikācijas zīmes.

Ceļā uz augstāku kvalifikācijas zīmi “Lattelecom” Rīgas maratons pilsētai piesaistīs augstākā līmeņa ārvalstu un Latvijas garo distanču skrējējus, kā arī ievērojami tiks palielināts balvu fonds, kas tagad būs 75 000 eiro. Jau pērn balvu fonds tika palielināts līdz 50 000 eiro.

Tā kā šogad Latvija svin savu simtgadi, sacensību rīkotāji izstrādājuši šīm svinībām veltītas Mildas medaļas, kas izveidotas pirmskara piecu latu monētas motīviem. Savukārt īpašais simtgades maratona jaunums būs trīs tiltu iekļaušanās pusmaratona un maratona distancēs. Pusmaratona un maratona dalībnieki pirmoreiz Daugavu šķērsos pa trim tiltiem – vispirms jau pa ierasto Vanšu tiltu, bet nedaudz vēlāk pa Akmens un Salu tiltiem. Jaunajā trasē iekļauts arī AB dambis, nodrošinot Vecrīgas panorāmas skatu, kā arī skrējiens gar Daugavu Mūkusalas ielā, būtiski noīsinot līdzšinējo Krasta ielas posmu trasē. Lai minimizētu satiksmes ierobežojumus, maratona trase svētdienas rītā Akmens un Salu tiltus šķērsos tikai vienā virzienā, otru pusi atvēlot satiksmei.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti
LA.lv