Sports
Citi sporta veidi

FOTO. Rīgas pilī sumina 24.Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā laureātus0


Rīgas pilī notiek Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā pasniegšanas pasākums, 12.10.2018.
Rīgas pilī notiek Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā pasniegšanas pasākums, 12.10.2018.
Foto: LETA/Zane Bitere

Rīgas pilī šo piektdien, 12.oktobrī, svinīgā pieņemšanā tika pasniegti uzvarētāju kausi 24.Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā laureātiem, aģentūru LETA informēja Vidzemes Olimpiskā centra pārstāve Lelde Bukovska.

Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā no citām sacensībām atšķiras ar to, ka uzvarētājus individuālajās disciplīnas apbalvo uzreiz, sacensību norises vietā.

Savukārt Prezidenta kausu ieguvējus gan komandu, gan individuālajā kopvērtējumā apbalvo vēlāk, īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta, Rīgas pilī.

Šogad Prezidenta balvas kausu komandu kopvērtējumā saņēma Lietuva, apbalvojumus par augstvērtīgāko individuālo sniegumu saņēma igauņu šķēpmetējs Magnuss Kirts un latviešu skrējēja Gunta Latiševa-Čudare.

Foto: LETA/Zane Bitere

Svinīgajā pieņemšanā piedalījās arī Latvijas jaunie vieglatlēti, kuri šogad guvuši augstus sasniegumus Eiropas un Pasaules čempionātos, nesot Latvijas vieglatlētu vārdu pasaulē.

Saistītie raksti

Jau kopš 1995.gada Valsts Prezidenta balvas izcīņa ir neatņemama vieglatlētikas kalendāra sastāvdaļa, kas pēdējos gados ir kļuvusi par vadošajām vieglatlētikas sacensībām Baltijā. Tā ir lieliska iespēja Latvijā un Valmierā vienlaikus redzēt ne tikai Latvijas vadošos vieglatlētus, bet arī Eiropas un Pasaules klases atlētus no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Katru gadu ar savu klātbūtni sacensības pagodinājuši attiecīgā laika Latvijas prezidenti. Sacensībās vieglatlēti allaž uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus, tādējādi uzstādot valsts rekordus, kā arī izpildot normatīvus dalībai Eiropas un pasaules mēroga sacensībās, norādīja Bukovska.

Sacensības Baltijā šogad no 15. līdz 16.jūnijam norisinājās Ogres novada sporta centra stadionā.

LA.lv