×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

FOTO: Rīgas zooloģiskajā dārzā apskatāmi četrpirkstu tamandua

Foto - Rīgas ZooFoto - Rīgas Zoo

Rīgas zooloģiskajā dārzā apskatāms četrpirkstu tamandua pāris, kurš Rīgā šovasar ieradies no Gajānas, aģentūra BNS uzzināja zooloģiskajā dārzā.

Četrpirkstu tamanduas, kas nereti tiek dēvēti arī par četrpirkstu skudrulāci, apskatāmi ekspozīcijā, kura atrodama, ieejot Tropu mājas ieejas gaitenī. Divarpus gadus vecajam vīriešu kārtas dzīvniekam dots vārds Larijs, bet pusotrgadīgā skudrulācene tiek dēvēta par Mēriju.

Atšķirībā no daudz zināmākā lielā skudrulāča, kurš ir Dienvidamerikas savannu pampu iemītnieks, tamandua lieliski kāpelē pa koku zarotni. Kā jau vēsta sugas nosaukums, četrpirkstu tamandua priekšķepas bruņotas ar četriem asiem nagiem, no kuriem viens ir īpaši garš (līdz pat pieciem centimetriem). Lai šos termītu un skudru pūžņu uzlaušanas instrumentus saglabātu asus, ejot pa zemi, dzīvnieks balstās uz plaukstas ārpuses, uzliecot nagus augšup.

Vasaras mēnešos Rīgas zoodārza dzīvnieku saime papildinājusies arī ar vairākiem jaundzimušiem dzīvniekiem. Ar pārīti mazuļu lepojas sīkie pērtiķīši Ziemeļbrazīlijas kalitriksi. Bērns ir arī kaķu lemuriem. Tāpat zooloģiskajā dārzā ir īpašs prieks par melno grifu mazuļiem. Viens no tiem izaudzis voljērā Rīgā, bet otrs – zoodārza filiālē “Cīruļi” Kalvenē. Zooloģiskais dārzs norāda, ka, ja ņem vērā, ka šogad visos Eiropas zoodārzos kopumā izdevies izaudzēt tikai desmit šo savvaļā kritiski apdraudēto plēsīgo putnu, tad ir pamats lepnumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+