Latvijā
Novados

FOTO: Pīrs Jelgavā paliek nepārspēts0

Foto no jelgavasvestnesis.lv, kolāža – la.lv

Aizvadītās nedēļas nogalē Jelgavā notika astotā specializētā kaķu izstāde “Jelgavas kaķis 2018”, kurā bija apskatāmi vairāk nekā 200 šķirņu kaķi no Baltijas valstīm, Somijas, Itālijas, Nīderlandes, Beļģijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Apmeklētāju balsojumā par favorītu kļuva pagājušā gada uzvarētājs – meinkūnu šķirnes runcis Pīrs, vēsta pašvaldības portāls “jelgavasvestnesis.lv”.

Pīra saimniece ir Darja Nikolajeva. Kaķim ir divi gadi, svars ir ap deviņiem kilogramiem. Apetīte viņam ir laba, atzīst saimniece.

Daudzi izstādes apmeklētāji interesējās, vai kaķis neuzbrūk, jo viņa skatiens ir ļoti tiešs un nikns, tomēr saimniece skaidroja: “Viņš mēģina būt nikns un iebiedēt, jo pats ir ļoti bailīgs un tādās vietās kā izstāde, kur ir daudz cilvēku, jūtas ļoti satraukts.”

Otro vietu ieguva meinkūna šķirnes kaķis Doktors Hauss. Trešo vietu – meinkūna šķirnes runcis Antares.

Pasākuma noslēgumā izstādes koordinatore Mārīte Baranovska secināja, ka jelgavnieku favorīti nemainīgi ir meinkūni. “Balsojuma top pieci nebija neviena cita kaķu šķirne – tikai meinkūni. Ja ņemam desmit favorītus, starp tiem parādās tikai viens Birmas un viens bengālietis,”viņa informēja.

LA.lv