Ekonomika
Bizness

Sākas jauns laikmets “airBaltic”. Pasaulē pirmā “Bombardier CS300” 16

Foto – LETA

Papildināta ar foto no atklāšanas.

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” Rīgā sagaidījusi pasaulē pirmo “Bombardier CS300” lidmašīnu, kuras svinīgā atklāšana notika ceturtdienas vakarā.

Ar šo piegādi Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” kļūs par vienu no zaļākajām lidsabiedrībām pasaulē, svinīgajā atklāšanā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Aviācijas nozare Latvijā strauji attīstoties un “airBaltic” apliecina, ka ir galvenais tās virzītājspēks reģionā.

Arī “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss pauda gandarījumu par piegādāto lidmašīnu, atzīmējot, ka tās sniegums ir vēl labāks nekā “Bombardier” sākotnēji solījis.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) uzsvēra, ka šovakar sākas jauns laikmets “airBaltic”, ņemot vērā, ka šī lidmašīna ir tehnoloģiski inovatīvākā pasaulē. “airBaltic” jauno lidmašīnu iegāde ir līdz šim lielākās investīcijas transporta nozarē reģionā.

Tāpat viņš pauda, ka ir bijis klāt brīžos, kad bija jāpieņem arī eksistenciāli smagi un tālredzīgi lēmumi saistībā ar “airBaltic”, taču patlaban uzņēmums veiksmīgi turpina attīstīties.

Savukārt “Bombardier” pārstāvji pateicās Latvijai par pacietību, gaidot jauno lidmašīnu, un uzsvēra, ka tā ir Kanādas lepnums un kļūs arī par Latvijas lepnumu.

Trešdien Rīgas lidostā sagaidīja pasaulē pirmo komercreisiem paredzēto “Bombardier CS300” lidmašīnu. Jaunajā CS300 lidmašīnā ir 145 sēdvietas un vairākas priekšrocības pasažieriem, tostarp lielāki logi, platāki sēdekļi, vairāk vietas rokas bagāžai, pilnveidotas labierīcības un citi uzlabojumi. Jaunā lidmašīna ir arī būtiski klusāka.

Lidojumus ar jauno, Kanādā ražoto lidmašīnu “airBaltic” sāks 14.decembrī, veicot komerciālo reisu no Rīgas uz Amsterdamu.

Nacionālā aviokompānija ir pasūtījusi 20 CS300 lidmašīnas, kas ir lielākais “CSeries” modelis. Tajā ir vietas 130 līdz 160 pasažieriem.

Kad “airBaltic” flotes 12 Q400 turbopropelleru lidmašīnām pievienosies 20 CS300 lidmašīnas, uzņēmums pakāpeniski pāries uz pilnīgu “Bombardier” lidaparātu floti.

“CSeries” programma atpaliek no grafika par vairākiem gadiem, un tās izmaksas ir 5,4 miljardi ASV dolāru (4,9 miljardi eiro), kas divas reizes pārsniedz sākotnējās aplēses. Visā pasaulē pasūtītas 370 “CSeries” lidmašīnas. Starp pasūtītājiem ir arī tādas aviokompānijas kā “Air Canada”, “Delta” un “Korean Airlines”.

Bija paredzēts, ka pirmo jauno lidmašīnu “airBaltic” saņems oktobra beigās, taču pirmās piegādes laiks kārtējo reizi tika atlikts.

Atklāšanas svinības bija ļoti krāšņas:

Galerijas nosaukums
LA.lv