Latvijā
Vēsture

FOTO: Sākušies Okupācijas muzeja pārbūves darbi2

Foto – LETA

SIA “Skonto būve” uzsākusi Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves darbus, kuros paredzēts 1970.gadā būvēto ēku papildināt ar baltu piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti, ceturtdien Vecrīgā novērojusi aģentūra “LETA”.

Galerijas nosaukums

29. maijā, klātesot muzeja direktoram Gunāram Nāgelam, kultūras ministrei Dacei Melbārdei un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam un Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētājam Ivaram Kaļķim Valsts akciju sabiedrības “Valsts Nekustamie īpašumi” (VNĪ) priekšsēdētājs Ronalds Neimanis un SIA „Skonto Būve” valdes loceklis Juris Pētersons parakstīja līgumu par Nākotnes nama celtniecību, savulaik informēja muzeja pāsrtāvji.

Toreiz būvnieku pārstāvis Juris Pētersons teica, ka jau šajā jūnijā ap Okupācijas muzeja ēku varētu būt būvlaukums, un nākamvasar muzejam varētu būt piebūve. Jaunākajā VNĪ ziņojumā par projekta gaitu minēts, ka būvdarbi beigsies 2019. gada septembrī.

Muzeja rekonstrukcijas idejas autors ir slavenais arhitekts Gunārs Birkerts, rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādāja arhitektu birojs “5. iela” un tā arhitekte Ija Rudzīte.

Ministre Dace Melbārde izteica cerību, ka būvnieki spēs projektu īstenot noteiktajā laikā, jo tas jau pārāk ilgi bija iestrēdzis birokrātijas valgos.

Okupācijas muzeja darbinieki, kas, neskatoties uz visiem šķēršļiem, nerimstoši veicināja projekta attīstību, pēc svinīgās līguma parakstīšanas pauda piesardzīgu optimismu. Kad ēka būs nodota ekspluatācijā, būs nepieciešams apmēram gads, lai tajā ierīkotu jauno ekspozīciju. Tās pirmo skiču projektu pabeidza jau 2008. gadā, taču pēdējo gadu laikā ekspozīcijas plāns ir ticis būtiski uzlabots un papildināts. Pastāvīgajā mājvietā muzejs varētu atgriezties ne agrāk kā 2020. gadā.

Līdzās Okupācijas muzejam plānots arī mākslas objekts “Vēstures taktīla”, kura autori ir Kristaps Ģelzis, Ilze Miķelsone un Voldemārs Johansons. Abi objekti veidos vienotu Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksu.

LA.lv