Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Sarunu festivāls LAMPA pulcējis 16 000 apmeklētāju0

Publicitātes foto Juris Ross

Ar spilgtām diskusijām un aizraujošiem pasākumiem noslēdzies Sarunu festivāls LAMPA, kas Cēsu pils parkā notiek jau ceturto vasaru. Šogad festivāla apmeklētāju skaits bijis rekordliels – Cēsīs piektdien un sestdien kopumā viesojušies vairāk nekā 16 000 cilvēku, turklāt vēl aptuveni 47 tūkstoši vērojuši festivāla tiešraides internetā. Jau sākušies sagatavošanās darbi, lai 2019. gada vasaru LAMPA izgaismotu 28. un 29. jūnijā, portālu LA.lv informēja festivāla rīkotāji.

Spītējot vēsajiem un mainīgajiem laikapstākļiem, divas festivāla dienas pavadītas karstās diskusijās un vērtīgās sarunās ar domubiedriem, viedokļu līderiem, ekspertiem un jauniegūtām paziņām, ieklausoties, pētot un analizējot, kā arī vienkārši atpūšoties pozitīvā gaisotnē. Savukārt sarunas par šī gada festivāla galveno vērtību – uzticēšanos – caurstrāvoja teju ikvienu telti un diskusiju.

Vislielāko auditorijas uzmanību jau tradicionāli izpelnījās par festivāla hedlaineri dēvētais “Cepiens”, kas šogad norisinājās oktobrī gaidāmo Saeimas vēlēšanu zīmē, analizējot aktuālākos vēlēšanu un politiskos procesus caur humora prizmu. Plaši apmeklēta abu festivāla dienu garumā bija arī “Politiskā arēna”, kur ikvienam tika dota iespēja satikt vairāku politisko partiju pārstāvjus un iesaistīties diskusijā vai uzdot sev svarīgus jautājumus. Jaunieši savus domubiedrus dažādās aktivitātēs iesaistīja Riekstu kalnā, uz īpašām koka platformām radot īstu “Īssavienojumu”. Savukārt paši mazākie aktīvisti laiku aizraujoši pavadīja “Mini LAMPĀ” – bērnu izklaides programmā. Netrūka arī dažādu augstvērtīgu diskusiju, kultūras pasākumu, izrāžu, meistarklašu un radošo darbnīcu – 270 pasākumu ietvaros aktivitātes tika nodrošinātas ikviena gaumei un interesēm.

Sarunu festivāls LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem. Šogad LAMPA Cēsu pils parkā bija iedegusies 29. – 30. jūnijā.

LA.lv