Kultūra
Mūzika

FOTO. Saulkrastos sāk skanēt džezs!0


Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas kvarteta “Fierce Quartet” alta saksafonists Adomas Bitinas uzstājas XXII starptautiskā džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2019” koncertā, 15.07.2019.
Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas kvarteta “Fierce Quartet” alta saksafonists Adomas Bitinas uzstājas XXII starptautiskā džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2019” koncertā, 15.07.2019.
Foto: LETA/Zane Bitere

Šodien, 15.jūlijā, Saulkrastos sākās XXII starptautiskais džeza mūzikas festivāls “Saulkrasti Jazz Festival 2019”, aģentūru LETA festivāla organizatori.

Visu nedēļas garumā līdz 20.jūlijam, ik vakaru no plkst.19 uz brīvdabas skatuves atpūtas kompleksā “Minhauzena Unda” kāps pieredzējuši un izcili mūziķi no visas pasaules. Festivāla galvenie viesi būs no džeza mūzikas dzimtenes ASV – leģendārie Deniss Čeimberss, Džefs Berlins, Deivids Senšess un Ozs Nojs, kuri apvienojušies muzikālā apvienībā “Moshulu” un 20.jūlija vakarā noslēgs Saulkrastu festivāla programmu.

Šovakar plkst.19 pirmo festivāla koncertu atklāja Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas džeza katedras studentu kombo, kurā apvienojušies pieci jaunie džeza mūziķi – Edīte Štrausa (vokāls), Vadims Dmitrijevs (trombons), Krists Saržants (klavieres), Uģis Immers (kontrabass) un Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti) – kopā ar katedras vadītāju, džeza mūziķi Indriķi Veitneru (saksofons). Koncertā atskaņotie skaņdarbi tapuši, iespaidojoties gan no džeza tradīcijas, gan mūsdienu laikmetīgās un klasiskās mūzikas.

XXII starptautiskā džeza mūzikas festivāla "Saulkrasti Jazz Festival 2019" koncerts

Pēc viņiem uzstājās Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas kvartets “Fierce Quartet”, kuru speciāli Saulkrastu festivālam radījis jaunās paaudzes alta saksofonists Adoms Bitins. Kvatetā līdzdarbojas ģitārists Lins Ivanausks, basģitārists Evalds Vaitkus un bundzinieks Andrjus Balevičs. Ar oriģinālkompozīcijām un pašu veidotām aranžijām, eksperimentiem un inovācijām “Fierce Quartet” sapludināt kopā svingu, bībopu un mūsdienīgu grūvu.

Šī vakara koncertu noslēgs Latvijas džeza apvienība “Lupa”, kurā apvienojušies Dāvis Jurka (pūšaminstrumenti), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Valters Sprūdžs (basģitāra) un Andris Buiķis (bungas). “Lupa” spēlē akustiskus, elektriskus un elektroniskus instrumentus, improvizē un eksperimentē ar skaņām, grupas mūzika ir enerģiska un uzlādējoša, norāda organizatori.

Visas nedēļas garumā uz skatuves kāps dažādi atzīti un izcili džeza mūziķi – tādi kā virtuozais saksofonists Klodenss Luiss ar grupu “CieL Experience” no Floridas, grupa no Ungārijas “Silhoiette” kopā ar perkusionistu, vokālistu un komponistu no ASV Vinx, pašmāju veiksmīgākā džezfanka grupa “Very Cool People” kopā ar viesmāksliniekiem. Muzicēs trīs bigbendi – Kauņas Bigbends no Lietuvas, Rīgas Doma kora skolas un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas bigbends no Latvijas un “Interfak” bigbends no Beļģijas, kā arī divi atšķirīgi basģitāristi – jaunā, strauji uzlecošā zvaigzne no Polijas Kinga Glika un pasaules mūzikas aprindās plaši pazīstamais franču basģitārists SHOB. Uz festivāla skatuves ar savu maigo kontrabasa spēles manieri šogad atgriezīsies arī Ehuds Etuns, kura trio sastāvam ir pievienojies ģitārists Rafals Serneckis un vokāliste Bogna Kiciņska.

Gliks, SHOB, Etuns, Serneckis un Kicinska šogad būs arī ikvasaras džeza nometnes meistarklašu vadītāji.

Visiem interesentiem festivāls piedāvā intensīvu nodarbību kursu – vokālā, taustiņinstrumentu, ģitāras, basģitāras, sitaminstrumentu un pūšamo instrumentu spēlē. Sadarbības ietvaros ar Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju meistarklašu pasniedzēju komandā būs arī trombonists Pīts Madsens un saksofonists Darens Petits no Nebraskas universitātes Omahā, ASV.

Katru otro gadu “Saulkrasti Jazz Festival” rīko jauno bundzinieku konkursu “Baltic Drummers League”, kurā piedalās bundzinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vecumā līdz 25 gadiem. Labākais jaunais bundzinieks Baltijā tiks noskaidrots 17.jūlijā. Uzvarētājs balvā iegūs apmaksātu iespēju piedalīties “New Mexico Jazz” festivāla organizētajās meistarklasēs Ņūmeksikā, ASV.

“Saulkrasti Jazz Festival” direktors Raimonds Kalniņš uzsver, ka savas 22 gadus ilgās pastāvēšanas laikā festivāls ir kļuvis zināms ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām un izveidojis noturīgas pozīcijas savas mērķauditorijas apziņā kā festivāls, kas atbilst augstiem kvalitatīvajiem kritērijiem, un tāds tas būs arī šogad.

Sīkāka informācija par festivāla koncertprogrammu un meistarklasēm ir pieejama mājaslapā “www.saulkrastijazz.lv”.

LA.lv
JD
Jūlija Dibovska
Kultūra
“Koks mirstot nesaudzēs bendi.” Sandras Ratnieces dzeja
14 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Oktobrī rīko vērienīgu dizaina notikumu
14 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO, VIDEO: Latvijas labāko mežradznieku satikšanās uz “Lielā dzintara” skatuves
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
48 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
41 minūtes
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
8 stundas