Medības
Cope

FOTO: Septembra beigās Rīgu pārņems spiningošanas trakums0


Latvijas kauss
Latvijas kauss
Publicitātes foto

28. un 29.septembrī notiks vienas no Latvijas lielākajām makšķerēšanas sacensībām spiningošanā ar mākslīgo mānekli, Latvijas kauss “Rīga 2019”.

Sportisti un entuziasti startēs vienā no divām disciplīnām: Spiningošanā no krasta pilsētas vidē, kas pasaulē pazīstama kā “Streetfishing” un spiningošanā no laivām ar mākslīgo mānekli.

Šogad sacensībām pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – spiningot no krasta pietiekušies 24 sportisti, savukārt Rīgas ūdeņos savu meistarību no laivām centīsies apliecināt 92 sportisti, kurus pieskatīs 46 tieneši.

Latvijas Kauss dod iespēju ikvienam copmanim bez atlases piedalīties prestižās augsta līmeņa sacensībās, kurās tiek ievērots godīgas spēles princips.

Izmēģināt savus spēkus un pacīnīties par iespadīgu balvu fondu līdzās pieredzējušiem sportistiem, kas piedalās Latvijas Čempionātā un arī sacensībās ārvalstīs ir iespēja jebkuram entuziastam.

Sacensību formāts ir veidots tā, lai tas būtu maksimāli aizraujošs un ar krietnu adrenalīna devu. Laivu disciplīnā sportistiem ir jāizmanto dažādas spiningošanas tehnikas un jānoķer 3 līdakas, 3 asari un 3 zandarti, kuru garumu summa centimetros pārvēršas vērtīgos punktos.

Dalībniekiem un līdzjutējiem sacensības padara interesantas arī tas, ka rezultāti ir redzami tiešsaistē, izņemot pēdējo pusotru stundu, attiecīgi pat tad, ja visas deviņas zivis ir noķertas, sportisti analizējot konkurentu rezultātus var stratēģiski izdomāt kā vēl uzlabot savu rezultātu un pakāpties uz augstāku vietu, vai piestrādāt pie tā, lai nosargātu savu līdera pozīciju.

Šīs sacensības ir ne tikai spiningošanas prasmju pārbaudījums, bet arī psiholoģiskās noturības un savu emociju kontroles tests, kas attīsta sportisko azartu un spēju cīnīties līdz galam.

Latvijas Kauss notiek ievērojot Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumus, papildus ņemot vērā noķer, nofotografē, atbrīvo principu. Papildus noteikts, ka asarus zem 20 cm noķertus no krasta vai zem 25 cm noķertus no laivām neskaita.

Ja laivām akvatorija nav ierobežota, proti, starts tiek dots Daugavā, bet sportisti drīkst doties uz jebkuru ūdenstilpni kur vien var nokļūt ar laivu, tad spiningotājiem no krasta atļauts pārvietoties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu.

Latvijas kauss spiningošanā

Sacensību atklāšana paredzēta 28.septembrī plkst.9, Krasta ielā 7, Laivu centra teritorijā. Savukārt “streetfishing” dalībnieki uzsāks gājienu uz starta vietām, bet laivu disciplīnas dalībinieki tiesnešu laivas pavadīti svinīgā laivu parādē virzīsies pa Daugavu līdz posmam starp Akmens un Vanšu tiltiem (aptuveni pie Lielā Kristapa skulptūras), kur plkst.9.45 tiks dots starta signāls arī viņiem.

Tas solās būt iespaidīgs skats, kā 46 laivu motoru rūkoņas pavadīti sportisti trauksies iekarot labākās un zivīgākās vietas, lai cīnītos par iespaidīgo balvu un Latvijas Kausa uzvarētāja titulu.

Saistītie raksti

Rezultātiem tiešsaistē varēs sekot līdzi Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas Facebook profilā.

Sacensības organizē biedrība “Sporta makšķerēšanai”, sadarbībā ar Latvijas Makšķerēšanas sporta federāciju.

LA.lv
LE
LETA
Medības
Brīvdienās Vidzemē 12 ceļu satiksmes negadījumus izraisījuši meža dzīvnieki
2 dienas
LD
Linda Dombrovska
Medības
Lielākā medījuma gaļas uzpirkšanas firma Latvijā izvērš darbību
2 dienas
ME
Medības
Medības
Jaunums medību ierocim – ‘A-Tec H2’ modulārie klusinātāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “TTT Rīga” Eirolīgas sezonu sāk ar neveiksmi
1 stunda
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus
51 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
43 minūtes