Kultūra
Latvijā

Foto: ar krāšņiem pasākumiem “Rīga 2014” atklāts arī Siguldā 0


Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākums Siguldā.
Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākums Siguldā.
Foto: LETA

Arī Siguldā svētdien ar dažādiem pasākumiem oficiāli atklāts Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads (“Rīga 2014”).

Siguldas dzelzceļa stacijā darbojās papīrmākslas darbnīca “Viktora vēstules” ar piedāvājumu “Vēstule no Siguldas”, kur ikviens bija aicināts rakstīt vēstules kā senos laikos – uz pašizgatavota papīra, ar tušu, otiņu vai spalvas kātu un nosūtīt tās uz jebkuru pasaules stūrīti.

Galerijas nosaukums

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā  notika Gunāra Dukštes grāmatas “LIDOJUMĀ! Pieskārieni Latvijai” atvēršanas svētki, bet Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā uz elektroniskās mūzikas programmu “Koncerts septiņiem sintezatoriem” aicināja taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis un video mākslinieks Artis Dzērve.

Livonijas ordeņa Siguldas pilī atklāta kultūras un mākslas elektrostacija “Ziņojums Visumam”, tāpat pilī apskatāmas Francijas radošās kompānijas “Picto Facto” lielformāta instalācijas “Billevesees” u.c.

No Rīgas uz Siguldu svētdien bija iespējams nokļūt ar īpašu svētku vilcienu un dienas izskaņā doties mājup.

Saistītie raksti

Kā zināms, 2014.gadā Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet Sigulda ir tās oficiālais partneris. Abas pilsētas 2014.gadā piedāvās bagātīgu, daudzveidīgu un augstvērtīgu kultūras programmu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšana norisinās no piektdienas, 17. janvāra, līdz svētdienai, 19.janvārim, ar pasākumiem Rīgā un oficiālajā partnerpilsētā Siguldā.

LA.lv