×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

FOTO: Silmaču lustes Druvienā iemēģinātas

Foto: Gulbene.lvFoto: Gulbene.lv

Pagājušās nedēļas nogalē Gulbenes novada Druvienas pagasta “Silmaču” brīvdabas estrādē uz ģenerālmēģinājumu Rūdolfa Blaumaņa lugai “Skroderdienas Silmačos” ieradās Latvijas Nacionālā teātra aktieri, Gulbenes novada koristi, dejotāji, režisore Indra Roga un izrādes četrkājainie varoņi – brūnaļas, zirgi un āzis, LA.lv uzzināja novada domē.

Dienas garumā aktieri izspēlēja dažādas ainas no izrādes, pielāgojās brīvdabas skatuvei, kā arī sadraudzējās ar izrādes četrkājainajiem varoņiem. Dūdars (Uldis Anže) lepni sēdēja droškā un turēja rokās graciozā zirga grožus, bet Ieviņa (Liene Sebre) dzina mājās govis.

Mūzikas skanējumu brīvdabā izmēģināja arī izrādes orķestris ar Mārtiņu Eglienu, Mariju Bērziņu un Juri Hiršu priekšgalā.

Šī izrāde pavisam noteikti būs citādāka, nekā mēs to esam raduši redzēt uz teātra skatuves. Te varēs atļauties daudz vairāk – laistīties, vārtīties, dedzināt, spridzināt… Līdz ar to skatītājiem tiks piedāvāts daudzkārt plašāks emociju spektrs, LA.lv pastāstīja novada domes pārstāve Gunta Krevica.

Pašā Līgo vakarā, 23. jūnijā plkst.19, skatītājiem būs iespēja kļūt par lieciniekiem izrādes “Skroderdienas Silmačos” atdzimšanai uz Druvienas “Silmaču” brīvdabas estrādes skatuves – vietā, kur Latvijas Nacionālais teātris to pirms 30 gadiem spēlēja pirmo reizi.

Pēdējo reizi Nacionālais teātris ar izrādi Druvienā viesojās 1991.gadā.

R. Blaumaņa lugas izrāde Druvienā ir daļa no pasākuma “Latvija līgo Druvienas “Silmačos””, kas 23.jūnijā plkst. 15.00 sāksies ar Vislatvijas amatnieku, meistaru, mājražotāju Līgo tirgu un latviskās Zāļu dienas radošajām darbnīcām – siera siešanu uz “dzīvas” uguns, Līgo/Jāņu vainagu pīšanu, Līgo danču un dziesmu mācīšanos. Līgo nakts un Jāņu rīta ballē pēc izrādes muzicēs grupas “ElektroFolk”, “Auļi” un “Dārdi”. Būs arī Jāņu nakts tautas sadziedāšanās pie lielā ugunskura kopā ar folkloras kopu “Pērlis”.

Dalību pasākumā ir apstiprinājis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš mirkli pirms izrādes teiks apsveikuma runu tautai latviešu nacionālajos svētkos, uzsvēra Krevica.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+