Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
21. novembris, 2015
Drukāt

Foto: Simti cilvēku piemin Zolitūdes traģēdiju

Foto-LETAFoto-LETA

Uz Zolitūdes traģēdijai veltīto pareizticīgo dievkalpojumu un pagaidu piemiņas vietas atklāšanu sagruvušā veikala “Maxima” vietā 21.novembra vakarā pulcējās vairāki simti cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Pasākumā ieradās traģēdijā cietušie, bojā gājušo tuvinieki, glābēji, amatpersonas, piemēram, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), premjera pienākumu izpildītājs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, un citi cilvēki, kas atnākuši pieminēt bojāgājušos.

Dievkalpojums notika pagaidu piemiņas vietā, ap kuru ir izvietoti simtiem sveču. Plkst.17.44 – laikā, kad pirms diviem gadiem iegruva “Maxima” jumts, – ar traģēdijai speciāli veltītu dziesmu “Eņģeļu koris” tika atklāts pagaidu memoriāls, kas izveidots par Rīgas pašvaldības līdzekļiem.

Pēc memoriāla atklāšanas cilvēki turpināja nolikt svecītes un ziedus pie žoga, kas atdala memoriālu un teritoriju, kurā pirms diviem gadiem sabruka lielveikals. Uz traģēdijas vietu atbraukusī ugunsdzēsēju automašīna, godinot bojāgājušos ugunsdzēsējus un citus cietušos, uz brīdi ieslēdza skaņas signālus.

Klātesošajiem bija arī liela interese par traģēdijai veltīto grāmatu, kuru pret ziedojumiem varēja saņemt šim nolūkam uzstādītajā teltī.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA teica, ka pasākuma sākumā traģēdijas vietā bija pulcējušies aptuveni 500 cilvēki.

Aģentūra LETA pasākumā nekādus būtiskus incidentus nenovēroja. Īsi pirms memoriāla atklāšanas netālu no Valsts policijas priekšnieka kāds sirms kungs gan skaļā balsī, iespējams, pie memoriāla stāvošo politiķu virzienā norādīja: “Re kur slepkavas!”. Apkārtējie gan viņu uzreiz apklusināja. Savukārt pie ugunsdzēsēju smagā auto kāds iereibis vīrietis centās uzsākt konfliktu, taču, iesaistoties biedrus pieminēt atbraukušajiem ugunsdzēsējiem, konfliktētājs devās prom.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+